Skocz do zawartości

Wskaźnik poziomu paliwa


I_Mat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

tyle ze ten wskaznik od malczaka ma takie dwie rurki, nawet jak sie je utnie to bedzie z nich kapac... no i trzeba by pomysleć coś ze zmianą biegunów, bo bedzie pokazywało w drugą strone (jak w baku bedzie pełno to na wskaźniku ze pusto...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ten wskaznik od malczaka ma takie dwie rurki' date=' nawet jak sie je utnie to bedzie z nich kapac... no i trzeba by pomysleć coś ze zmianą biegunów, bo bedzie pokazywało w drugą strone (jak w baku bedzie pełno to na wskaźniku ze pusto...)[/quote']

 

 

 

 

te rurki sa miedziane i ja ma taki pomysl zeby zalac je cyna ( benzyna raczej niedzila na cyne - tak przypuszczam , jesli sie myle to prosze mnie poprawic) a jak nie cyna to od striny baku (ta czesac co bedzie mila stycznosc z paliwem) zakleisc poxipolem - na opakowaniu pisze ze niewchodzi w reakcja z kwasami. A te dwie rurki wychodzace na zewnatrz tak czy siak zalac cyna :(

A co do tej biegunowosci to najprosciej zmienic oznaczenia na wskazniku jesli mamy pelen bak (wskaznik wskazuje "0" ) to w miejsce "0" ladnie naklejamy jedyneczke po uprzednim zamalowaniu zera i analogicznie z druga strona :D Lub mozna pokusisc sie na styl zachodni i wstawie "E" i "F".

Jesli ktos mi moglby powiedziec na jakiej zasadzie dziala ten czujnik to bym wam powiedzila jak zmienic to ustrojstwo z eby wskazywal poprawnie.

Przypuszczam ze polozenie plywaka reguluje prad(napiecie) podawany na cewke i ze zmiana biegunowosci nic niezmieni a w takim wypadku bez miany konstrukcyjnej plywaka nic niewskuramy. Jesli jest inaczej to sprawa jest prosta. Jesli np miana zaciskow na cewce bedzie powodowala odwrotne wychylanie sie wskaznika to jestesmy w domu :D .(pelen bak paliwa w malaczu - mieniamy bieguny i wskauje zero) - fajnie jakby tak bylo. Wiec jesli ktos wie jak to tam jest niech sie wypowie bo to co wyzej napisalem to tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ten czujnik ma w środku takie druciki, które pierw są szeroko, a potem zaczynają się zwężać... kolo tych drucików chodzi takie coś co jest połączone z pływakiem... postaram sie pstryknąć fotke i wrzuce tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o zaklejenie rurek, to polecam ten przezroczysty poxipol - przy uszczelnianiu od wachy sprawuje sie nad podziw dobrze :-) a co do szczegolow wskaznika to skocze do znajomka po ksiazki serwisowe do malca i oblukam bo sam jestem ciekaw :-) patrzyl juz ktos na koszty tej zabawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty tej zabawy nie powinny byc duze... zalerzy za ile zdobędziesz wskaźnik na deske, bo nowy wskaźnik do baku to kosztuje chyba za 40 zeta... ale orginalny fiata, wiec mozna pewnie znaleźć taniej jakieś rzemiosło...

 

tu jest aukcji allegro... http://allegro.pl/show_item.php?item=15248665

 

sorry ze tak zmieniam, ale nie chce pisać nowych postów cały czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emzet666 jesli masz w domu ten czujnik i wskaznik to podlacz go i zobacz co sie bedzie dzialo jak zmienisz biegunowosc, Tera mi nic ciekawego do glowy nieprzychodzi :/

Ale chyba najlatwiej bedzie zmienic opis na wskazniku a jeszcze jedno co to jest ta rukrka plastikowa na lewo od rurki ciagnacej paliwo(na samym dole rysunku) ?

 

lub po prostu wykrzywic precik i jestesmy w domu :(

Narysuje mniej wiecej o co mi chodzi i gdzies to wrzuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...