Skocz do zawartości

jak sie sprawdza rozmiar lancucha???


osmul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sluchajcie mam pytanie bo w moim moo potrzebuje dluzszego lancucha niz ten ktory mam i nie wiem jak sie sprawdza jego rozmiar, jezeli cos takeigo w ogole jest???

i jeszcze drugie pytanie czy da sie dopasowac zebatke przednia do lancucha i walka na ktory wchodzi??? co musze zmierzyc zeby podawac przy kupnie drugiej??

 

 

 

tak jak np jest w tej aukcji

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M289131

 

rozmiar 530:/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiarem w tym wypadku nazywa sie numer wybity na wszystkich/czesci/niektorych ogniwach.

 

lancuchy jak prawie wszystko co nas otacza jest jakos znormaloziwane, i to jest wlasnie to.

 

numer ten okresla jego(ogniwa) szerokosc, oraz wysokosc.

 

na przykladzie:

 

Yamaha TZR 50/80 ma lancuch 428, zas honda NS1 ma 420. obu lancuchow nie polaczysz, gdyz nieco sie roznia. czym?

lancuch yamahy jest szerszy(ja wiem... okolo milimetra- poltora) ogniwa sa dluzsze(z pol milimetra) i takie tam.

 

oznaczenia takie pomagaja w odnalezieniu dla siebie odpowiedniego lancucha i zebatek(ktore tez sa przeznaczone pod odpowiedni rozmiar) na przyklad jak mojej nski nie bylo w katalogach to moglem isc do byle jakiego sklepu, mowke ze ma byc 420 i jest.

 

nie zdziw sie jakbys znalazl kiedys dodatkowe oznaczenia , np. 420H. rozmawialem z kilkoma osobami na ten temat i jest to tylko symbol producenta. moze i wynika z niego cos, ale nie bedzie to mialo wplywu na uzytkowanie...

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...