Skocz do zawartości

jazda w terenie


jelli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem zdecydowanie poczotkującym motocyklista , który poszukuje informacji. Posiadam yamahe xt 600 n i mam kilka spraw które warto poruszyc. Bo moga pomoc własnie takim osobą jak ja.

 

Moze zaczne od początku wiem ze moj 600 to ciezki motocykl i z tad moje pyatnia;

1. Czy takim sprzetem mozna jezdzic po głebokim piachu i jak to robic by dobrze sie bawic a nie tracic czsu na odkopywanie motorku :D Ciekawi mnie wysztko co wiecie. Kilka razy próbowałem ale motocykl robi co chce . Przednie koło ucieka mi w bok a cała motocykl zaczyna sie wykładac. Czy prędkośc moze tu pomoc? jak sie tego nauczyc nie robiac sobie krzywdy :D

2. Druga sprawa to skoki. Kreci mnie to ale wiem ze nie mozna przeceniac swoich umiejetnosci wiec zwracam sie do was.

3.Jak skakac wysoko i bezpiecznie. Lepiej uczuc sie na błedach innych wiec jak wiecie cos to napiszcie czego powinienem unikac zeby nie zrobic z siebie kaleki :crossy:

4. Jak powinienem trenowac zeby sie nauczyc szybkiej i bezpiecznej jazdy?

5. Czy wchodzenie w błoto na duzej predkosci jest bezpieczne? Pytam bo jak jade wolniej stranie mnie wozi i dzieje sie dokładnie to samo co na piachu a mianowicie nie panuje nad motocyklem.

6. Jak pokonywac zakrety aby nie chamowac zbytnio. chodzi mia cały czas o teren np błoto. Bardzo mi sie podoba gdy z pod tylnego koła leci fintanna błota. Jak mocno pochylic motocykl i ile gazu dodac?

7. Co znaczy strzelanie ze sprzegła?

8. Widziałem kilka razy jak chłopaki stawiaja motocykl w terenie na koło? Jak to zrobic? Od czego zaczac trenig?

 

Sorki za głupie pytania :lapad:

Z góry dzieki wszystkim i piszcie co wiecie dosłownie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/Podstawy-jaz...uro-t13446.html

 

poczytaj caly i dokladnie a pojmiesz co najwazniejsze

 

XT w terenie na gume nie postawisz :) za ciezka

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem krotko do skokow na xt 600 to sie tak strasznie nie przymierzaj bo to nie jest motocykl do tego ;] a jesli juz sie uprzesz to najpierw dobrze opanuj jazde w terenie ( po piachu i blocie ) i dopiero wtedy proboj skakac ale nie zaczynaj od duzych hop , najpierw potrenuj podrzucanie przedniego kola z hopy ( lecz nie za duzo zebyc na hope nie wiezdzal na kole ) tak proboj na conajmniej 20-30 cm i potem staraj sie ciagnac caly motocykl zeby tylnie kolo tez wyskoczylo ( ucz sie na pelnych hopach czyli bez dziury posrodku !!!!) po piasku i po blocie jedzi sie znacznie lepiej przy wiekszych predkosciach ( rzedu 50 km/h na poczatek bedzie dobrze) bo jak jedziesz wolno to przednie kolo pedzie " tonelo "

mam nadzieje ze te wskazowki cos Ci pomoga w nauce

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...