Skocz do zawartości

Mam problem z zarejestrowaniem moto z zagranicy.


Guti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam pewien problem z Urzędem Skarbowym. Chcę zarejestrowac motocykl w Polsce , który jest moją własnością w Anglii. (kupiłem go w Anglii zarejestrowałem tam na siebie ponieważ pracowałem tam jakis czas i chcę teraz zarejestrowac go na Polskie tablice ,ponieważ wróciłem juz na stale do Polski) i problem jest w Urzedzie skarbowym , ponieważ musze opłacić Vat-24 , ale żeby to zrobic muszę mieć umowe kupna sprzedaży motocykla z importu , a oczywiste jest to ,że nie mam takiej umowy poniewaz ten motocykl juz jest mój . byłem w Urzedzie i wygladało to mniej wiecej tak :

 

Zachodze do urz skarb i mowię ,że chcę oplacić Vat-24 , kobieta zza biurka mowi: wporządku i daje mi vat -24 a ja czytam i tam jest wymagana umowa kupna sprzedazy pojazdu z kraju UE , a jej na to ze nie mam umowy bo jestem wlascicielem za granica i on jest moj ... to ona mi ,że nie wyda mi vatu-24 (a bez niego nie zarejesruja mi sprzeta) bo nie mam umowy kupna sprzedazy to ja sie smieje z niej i mowie: ale to co mam go sobie sam teraz sprzedac ? to ona mi na to ze chce umowe na podstawie ktorej ja go nabylem w angli , to ja sie znowu śmieje i mowie jak to ?? po co komu tamta umowa jak ja jestem wlascicielem w brifie jak wol jest napisane ! A ona mowi ,że musi miec jakas umowe kupna sprzedaży , a ja na to ze nie mam bo w Angielskim Wydziale komuny jest . To ona na to - żebym poszedł do Polskiego wydziłu komunikacji i zapytal sie co mam zrobic . No to poszedlem i pani (z wydziału komuny) powiedziala: .. hm ... To przyjdzie pan jutro ja poczytam w przepisach bo taki przypadek juz mielismy to postaram sie panu jutro cos doradzić ..

 

Ale zanim pójdę , chciał bym się was poradzić jak to zrobic zeby było dobrze i zgodnie z przepisami , zeby mnie nie zrobili w przysłowiowego "Balona ". Doradzcie coś jesli mieliście podobny przypadek albo wiece co w takiej sutuacji zrobić . Pozdrawiam .

Edytowane przez Guti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tym przypadku wchodzi w gre mienie przesiedleńcze i panie też nie wiedzą lol ... Byłem dzisiaj w wydziale komunikacji i Pani powiedziala ze musze czekac na naczelnika wydziału komunikacji do poniedzialku i wtedy cos poradzi :biggrin: :bigrazz: :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...