Skocz do zawartości

Napinacz rozrządu w FJ


wolekFJ1100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ten napinacz co aktualnie siedzi w silniku masz uszkodzony, to możesz wymienić. Jeżeli jest ok to moim zdaniem nie ma co się wpędzać w koszty. Akurat napinacz to taki element którego wymiana zjmuje 5 min.

Co do używanych napinaczy, to mechaniczny powinien być ok, a z hydraulicznymi to różnie bywa.

 

Jeśli chodzi o kopno używanego łańcuszka rozrządu, to zdecydowanie odradzam. To tak jakbyś prał prezerwatywę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki - wiem już cosik więcej ! ale...

 

jak mam poznać, czy to łańcuszek czy napinacz ? koleś niby mówił, że napinacz się skończył (ale co przez to rozumiał ? że aż tak się łańcuszek wyciągnął ? czy napinacz do dupy ? kurde... !)

 

chyba wezmę ten mechaniczny za stówke i się zobaczy ! jak przestanie dzwonić to będzie ok ! jak nie to będzie gorzej !

 

chyba, że ktoś z was uważa, że nawet jak nie będzie hałasował po zmainie napinacza to go wymienić !

 

gdzie mogę kupić łańcuszek ? w rapidzie ?

Edytowane przez LUZIPOWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś niby mówił, że napinacz się skończył (ale co przez to rozumiał ? że aż tak się łańcuszek wyciągnął ? czy napinacz do dupy ?

 

No ciężko stwierdzić co autor miał na myśli... :)

Albo to że napinacz skonczył swój żywot, albo fizycznie skończyły się możliwości napinania przez niego łańcuszka, co by oznaczało koniec żywota owego łańcuszka.

 

gdzie mogę kupić łańcuszek ?

 

larsson, klasa, olek itd itp... ja osobiście kupuję łańcuszki DID. do innych jakoś nie mam przekonania.

Kiedyś koleś kupił do shadowy jakiejś firmy krzak, to po 3000 km wyrzeżbiły mu dodatkowe otwory w głowicach... wskutek rozciągnięcia oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w larssonie jest za 230 zł

http://www.sklep.larsson.com.pl/?a=c3&mymo...33c36b1b5fc2cb1

ale jakiejś firmy Warner (bardziej przemawiają do mnie jego filmy :)

 

w klasa cena ta sama ale inna firma

http://www.sklepmotocyklowy.pl/index.php?s...tProd&nr_tab=29

 

kurde naipierw wezme ten napinacz i się zobaczy...

narazie nie mam 250 na wywalenie w łańcuszek...

dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozebrałem motocykl i próbowałem wciskać ten napinacz cały i nawet nie drgną....:/ troszke sie uginał ale może 3 mm... co to w końcu dzwoni?? pomocy!!

Pozdro

 

Zużyty łańcuszek może być napięty nawet jak struna i też będzie terkotał.

 

wolekFJ1100 poczytaj co Ci ludzie wcześniej napisali, bo widzę, że ty się strasznie tego napinacza uczepiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...