Skocz do zawartości

Mój pierwszy motocykl Daelim 125VS - posiadacze mile widziani


twisteros123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

witam!

 

Zakupiłem całkiem niedawno mój pierwszy motocykl - Daelim 125 VS. W związku z tym poszukuje użytkowników tego typu sprzętu do wymiany doświadczen. Z góry dziękuje za kontakt.

 

pozdrawiam

 

 

Widze że brak chętnych, ponawiam prośbe. Daelim to praktycznie to samo co Hyosung Cruiser. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Hej, też jestem nowym posiadaczem Daelima 125 vs i jest to mój pierwszy motocykl... nie mam porównania do innych maszyn . . . ale jestem bardzo zadowolony i ucze się tej techniki jazdy i " zasad" panujących na drodze. Wprawdzie prawko na auto mam 12 lat to jazda motorem to faktycznie inna bajka... Co do wrażeń ? jest super, oczywiście odpowiedni kombinezon to komfort jazdy , ale od czegoś trzeba było zacząć... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Jestem posiadaczem Daelima VC F125 Advance Custom , motocykl był sprzedawany w salonach hondy i budowany na jej podzespołach (praktycznie wszystkie części tożsame z hondą Rebel), jakość wykonania raczej wyższa niż niższa od japońskiego odpowiednika, silnik mocniejszy (11KW).

 

Typowy lekki cruiser do spokojnego podróżowania, chociaż silnik bardzo lubi wysokie obroty. Prędkość podróżna rzędu 100km/h nie jest uciążliwa i nie przeciąża silnika-pamiętajmy jednak że to 125..

Zawieszenie miękkie (może nawet za miękkie, ale połączeniu z 18 calowym kołem przednim chroni tyłek na nierównościach. Ładnie wchodzi w zakręty i jest stabilny podczas jazdy.

Od wersji VS różni się tylko ieznacznie wyglądem i wyższą mocą silnika. Chętnie podzielę się informacjami na temat Daelimów.

 

P.S.

Nie wiem jak można porównywać motocykle koreańskie do chińskich czy tajwańskich, powinny mieć osobny dział na forum bo jakością niczym nie różnią się od japońskich..

 

Pozdrawiam!

LWG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak moje Suzuki było składane w Chinach, ale na podzespołach z Japonii to jak mam na nie patrzeć względem jakości? Bo metka 'made in China' jest, ale wszystkie części ponoć oryginalne...

Dla takich motocykli powinien być osobny dział na forum, bo jakością też chyba się nie różnią :).

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak moje Suzuki było składane w Chinach, ale na podzespołach z Japonii to jak mam na nie patrzeć względem jakości? Bo metka 'made in China' jest, ale wszystkie części ponoć oryginalne...

 

Dla takich motocykli powinien być osobny dział na forum, bo jakością też chyba się nie różnią :).

Nie tędy droga.. Suzuki jeśli nawet było składane w Chinach to przecież pod japońską kontrolą jakości- to nie to samo co produkcja. Suzuki będzie suzuki nawet składane w Burkina Faso..

Mi chodziło o jakość koreańskich pojazdów w porównaniu do chińskich czy nawet tajwańskich produkcji. Daelim współpracował ściśle z hondą, ba nawet sprzedawał w jej salonach, teraz jest marką bardzo wysokiej jakości i niestety także cen nowych egzemplarzy..

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...