Skocz do zawartości

Znowu elektryka w ZZR


paolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam znowu kolejny problem chyba mam pecha ale do rzeczy. W pewnym momencie moje ZZR 600 zgasło tzn. zgasł motor i wszystkie kontrolki. Sprawdziłem bezpieczniki zauważyłen, że bezpiecznik chyba od rozruchu (ten umieszczony w jakiejś kostce nie tam gdzie reszta) jest przepalony. Zamieniłem go i znowu go przepaliło. Wnioskuję że jest jakieś zwarcie. Gdzie szukać przyczyny i od czego zacząć. Proszę o wszelkie rady.

Dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a kiedy sie przepala ten bezp. gdy masz właczony zapłon??

czy podzas rozruchu??

ten bezpiecznik jest 30A i słuzy chyba tylko do rozruchu ale nie jestem pewien??

zobacz przewody które dochodzą do tej kostki(chyba sie to nazywa selenoid)

jeden prowadzi do aku a drugi do rozrusznika

 

ps ja dzis odkryłem ze w moim jest ładowanie 11-12 volt i jestem niepocieszony

jutro jade do elektryka sprawdzic

narazie

pozdro

jak co to daj znac jak ci poszło

Edytowane przez bartez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawa rzeczywiście okazala się prosta. Początkowo zrobiłem - naprawiłem kostkę dochodzącą do rozrusznika która byla przytopiona od temperatury ale pomimo to dalej palilo bezpieczik rozruchowy. Ale kto szuka nie błądzi i tak badając kolejne urządzenia doszedłem do sygnału to tam było zwarcie. Przy okazji odkryłem, że bezpiecznik rozruchowy przepalony powoduje odcięcie całej elektryki. Nie wiem w dalszym ciągu dlaczego po wyjęciu wszystkich bezpieczników ze skrzynki wszystko działało światła, rozruch itd. Z wyjątkiem tylnej lampy. W każdym razie moto jest na chodzie.

Dzięki za wszystkie rady pozdrawiam

:icon_razz:

Edytowane przez paolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...