Skocz do zawartości

odmowe mandatu sie podpisuje?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no coz, wg warszawskich policjantow , ich koledzy po fachu z mniejszych miejscowosci to banda karierowiczow i niedouczonych znudzonych codziennoscia ludzi....

 

niecodziennie jest bitwa pod grunwaldem, niecodziennie przyjezdzaja tam fajne motocykle, a jezeli nadarza sie okazja to czemuby niemieli sie pokazac i wyroznic przed przelozonym?..proste

 

a ja trafilem na

- nieukow(nie wiedzieli jak wyglada polisa oc), wg nich moj dokument nic niewaznym papierkiem

- analfabetow(klopoty z pisaniem),

-kompletnych debili(z ich pisemnych wyjasnien niewynikalo ze jechalem motocyklem)

-slepych klamliwych prowokatorow(raz twierdza ze widzieli mnie jak jechalem te 10 metrow, a raz ze widzieli jak mijalem znak 500dalej),

no skoro niepotrafili przepisac z dowodu prawidlowo nr rejestracyjnego no to ja juz niewiem i pozatym zmieniaja zeznania....

 

 

a co do rad to slowo policjanta jest wazniejsze do slowa cywila i jezelibym oskarzyl tych policjantow to bym przegral, bo co by bylo jakby sie okazalo ze policjan niema racji?

 

tak samo z ta sprawa z zastrzelonym motocylkista, sprawa zakonczy sie , ze policjant czul sie zagrozony, ze niby motocyklista mial go rozjechac, i uznaja ze mial prawo uzyc broni, w przeciwnym wypadku ludzie wyszliby na ulice i dzialyby sie rozruby, a policja stracilaby juz calkowicie zaufanie....

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podepne:

czy w razie odmowy przyjecia mandatu ja, jako ukarany (i odmawiajacy) dostaję COKOLWIEK? nie wiem, jakies poswiadczenie, ze odmowilem, karteczke, ze zajscie w ogole mialo miejsce?

 

bo jakis czas temu dostalem mandacine, gdzie w miejscu mojego podpisu bylo "odmowa podpisu" (napisane przez policjanta). a co mnie bardziej zdziwilo, to to, ze dostalem ORGINAL druku mandatowego (z kwitkami na poczte). to z czego oni zrobią wniosek do grodzkiego, z kopii???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odmawiasz przyjecia mandatu to druczku mandatu wogole sie nie wypisuje - sporzadza sie stosowna notatke, ktora potem jest podstawa napisania wniosku do sadu grodzkiego o ukaranie.

 

Wypisanie mandatu i opatrzenie go informacja "odmowa podpisu" to zupelnie inna kwestia. To chyba jakas hybryda prawna. W znaczeniu prawnym oznacza to, ze przyjales mandat (zgodziles sie na ukaranie), ale z okreslonych powodow nie chciales/nie mogles podpisac mandatu. Tylko, ze sama adnotacka "odmowa podpisu" to za malo - powinno byc to dodatkowo opisane dlaczego nie doszlo do zlozenia Twojego podpisu.

 

Jak dla mnie to taki mandat o kant dupy mozna podetrzec. A w razie wniosku o ukaranie stajesz i mowisz, ze nie wiesz o co ta sprawa, bo przeciez otrzymales mandat. :(

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

jesli masz faktycznie 16 lat to nie podlegasz postepowaniu mandatowemu, aby dostac mandat karny trzaba miec ukończone 17lat. Nie znam tej konkretnej sprawy ale ja na miejscu tego policjanta narobil bym problemów Twoim pelnoletnim kolegom za rozpijanie nieletnich :( a Tobie napisal wniosek o ukaranie do Sadu dla Nieletnich.

 

Po drugie

na niektórych komisariatach policji jest w zwyczaju dawanie ludziom którzy odmówili przyjęcia mandatu - pouczenia o przyslugujacych im prawach - pouczenie to nalezy podpisac, ale naszczescie juz od tego sie odchodzi.

 

Po trzecie

Art. 43' Ustawy o Wychowaniu w Trzeżwości i Przeciwdzialaniu Alkoholizmowi

Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym - 100zl

Usilowanie spozywania alkoholu w miejscu publicznym - od 20 - 100zl (przez co usilowanie rozumie sie jezeli ktos trzyma otwarte piwo i akurat dotknąl ustami butelki lecz sie z niej nie napil)

 

Po czwarte

Mantat karny kredytowany prawomocny jest z chwila podpisania go przez osobe ukarana. Nie ma czegos takiego ze policjant sobie napisze ,,odmowa podpisu'' - jezeli zajdzie juz taka sytuacja ze zostanie wypisany mandat a osoba ukarana rozmysli sie i skozysta nagle ze swojgo prawa do odmowy przyjecia - policjant zmuszony jest skierowac wniosek o ukaranie do Sadu Grodzkiego oraz napisac notatke o anulowanie mandatu tj. wykasowanie go z rejestru i dolaczenie go do Wniosku.

Edytowane przez flisert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to taki mandat o kant dupy mozna podetrzec. A w razie wniosku o ukaranie stajesz i mowisz, ze nie wiesz o co ta sprawa, bo przeciez otrzymales mandat. :(

 

Po czwarte

Mantat karny kredytowany prawomocny jest z chwila podpisania go przez osobe ukarana. Nie ma czegos takiego ze policjant sobie napisze ,,odmowa podpisu'' - jezeli zajdzie juz taka sytuacja ze zostanie wypisany mandat a osoba ukarana rozmysli sie i skozysta nagle ze swojgo prawa do odmowy przyjecia - policjant zmuszony jest skierowac wniosek o ukaranie do Sadu Grodzkiego oraz napisac notatke o anulowanie mandatu tj. wykasowanie go z rejestru i dolaczenie go do Wniosku.

 

***dzieki piekne za rady :evil: . wiem mniej wiecej juz na czym stoje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...