Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem


olo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kawasaki vn 700,w motocyklu nie ma ładowania.Czy ktos moglby mi pomoc?Kupiłem go niedawno i nie wiem co może byc przyczyna!!!Moze jakas stronka w języku polskim istnieje na necie,jeśli coś wiecie pomożcie...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo staaryyyyy ales sie za przeproszeniem wj*bal! :wink:

 

Ja jestem po wszelkich przejsciach z owym motocyklem i te sprawy znam na pamiec.

 

Wiec, najprawdopodobniej masz spalony alternator,a w tym popierdzielonym motocyklu zeby odkrecic dekiel gdzie ow siedzi nalezy wyrywac caly silnik z ramy - mega wspolczoje.

 

Teraz do szczegolow - jak to sprawdzic:

Po lewej stronie z jednego z dekli wychodzi wiazka 3 kabli - sprawdz opor kazdego z kazdym, powinno byc jesli dobrze pamietam 0,6 kohma. Nastepnie sprawdz kazdy z obudowa - powinna byc nieskonczonosc. Nastepnie odpal moto i z alternatora powinien isc taki sam prad na kazdej fazie (prad zmienny ofkoz) jesli dobrze pamietam ok 30 V. Jesli to wszystko okaze sie prawidlowe to znaczy ze to dzieki bogu nie alternator.

Wtedy dobierasz sie do regulatora napiecia ktory znajduje sie na poleczce pod alternatorem - sprawdz wszystkie polaczenia wchodzade do niego i wychodzace do akumulatora czy nie ma jakis przerwan. Jesi brak przerw to sprawdz jakie jest napiecie na akumulatorze w trakcie pracy. Bez swiatel powinno to byc jakies 14,5 V +/- -0.5. Jesli wartosc ta znacznie odbiega od tej wartosci to znaczy ze musisz wymienic regulator napiecia...

Bardzo dobrym rozwiazaniem jest wogole przeniesienie regulatora z tego miejsca pod akumulatorem, gdzie leci na niego gorac z silnika, i umocowanie go na kawalku sztywnej plytki (np aluminiowej) za mocowaniem stopki pasazera. Ma wtedy lepsze chlodzenia (od kola itd).

 

Pozdrawiam i w razie problemow wal smialo!

Moje moto podróże

Jeździć póki ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...