Skocz do zawartości

Przyspieszenia "do dechy" w Virago XV 1100 i nie tylko ...


DonMariano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i kolejny temat do dyskusji,

Czy po uruchomieniu silnika na ssaniu i rozgrzaniu do takiego stopnia, że reaguje na gaz bez ssania wkręcanie na obroty i ostre przyśpieszenia szkodzą ?

Mam na myśli slnik już dotarty z przebiegiem 20 tys km.

Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wydaje mi sie ze jedyna (moze nie tyle jedyna co najwazniejsza) zasada to nie palowac silnika kiedy jeszcze jest zimny. Ale to zdanie raczej uczacego sie w temacie wiec poczekajmy na bardziej doswiadczonych.

 

Pozdro

Konik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w pelni z Konikiem jesli jest jeszcze zimny "palowanie" tylko szkodzi bo rozklad temperatur na wszystkich elementach silnika jest nierownomierny ale rozkrecanie gwaltowne od zera do maxa nie wplywa pozytywnie na samopoczucie silnika i nie robilem i nie robie tego no chyba ze sytuacja tego wymaga :)

 

Szczegolnie silniki chlodzone powietrzem sa wrazliwe na obciazenia termiczne a duzo mniej na obciazenia mechaniczne

Edytowane przez DRACO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100 % z przedmówcami, to podstawowa zasada, a słyszałem to jóż od kupy narodu, więc i ja sam się do tego przyłączam, pozatym robię tak i wszystko jeszcze działa (coprawda w tym motoże mam dopiero 9 tyś km ale "przezornego pan Bóg strzeże"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich

Jeśli chodzi o silniki chłodzone powietrzem to gazowanie im nie służy a jeśli o chłodzenie cieczą również im nie służy :icon_mrgreen:

gdy silnik jest zimny jego piękny olej jest gęstrzy niż jak się rozgrzeje i wolniej jest rozprowadzany dlatego zaleca się aby na rozruch ustawić obroty koło 1500>2000 obr/min,natomiast w cieczy silnik potzebuje troche czasu aby się termostat otworzył a to chwile trwa około 3 minut

także nie gazujcie bo może być małe kuku :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...