Skocz do zawartości

Kupno -Sprzedaż Moto z Importu ?


Guti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam pytanko. Chciałbym szybko sprzedać motocykl sprowadzony z zagranicy. Tzn. kupuje go w Anglji ,sprowadzam, rejestruje w Polsce i po dwó tyg sprzedaje . I teraz , czy skarbówka siadła by na mnie ??? Jeśli tak to jak to ominąć żeby było dobrze i bezpiecznie bez ryzyka ponoszenia niepotrzebnych kosztów związanych z polskimi przepisami ?? Proszę o odp.Pozdrawiam Guti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oile sie nie myle to jeżeli moto nie byłoby rejestrowane to byś mógł je sprzedać ale nie w czasie dłuższym niż miesiąc. Ewentualnie można sprzedac moto ale w papierach byłoby jako przepisanie na nowego właściciela, tyte tylko że musiałby być zarejestrowany na ciebie na około pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moto jest używane to możesz nawet bez rejestracji sprzedać, jeżeli rejestrujesz to nie ma żadnych ograniczeń jeżeli uregulujesz wszystkie opłaty w skarbówce :mrgreen: No chyba że kupujesz i sprowadzasz na mienie przesiedleńcze to wtedy musisz nim jeżdzić za granicą minimum 6 miesięcy :mrgreen: (przynajmniej jest tak z samochodami fabrycznie nowymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moto jest używane to możesz nawet bez rejestracji sprzedać

 

 

Tak ale z tego co wiem potęcjalni klienci wolą kupować sprzety na Polskich blachach . Oczywiście chodzi mi o sprzet urzywany .Ale jest tak z samochodami np. ze trzeba min. 6 miechów jeżdzić od daty przerejestrowania w Polsce, żeby skarbówka nie przyczepiła się o podatek od wzbogacenia po ewentualnej wcześniejszej sprzedaży. I handlarze wózkami robią tak ze muszą pisac na umowie (przy sprzedaży w Polsce) mniejszą kwotę niż wyniósł ich samochód przy kupnie za granicą i wtedy się nie czepiają . Jak to wyglada z motocyklami ?? I ile sprzetów w roku można wziąć na siebie , zeby skarbówka nie wwaliła się z buciorami do mojego portfela ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale z tego co wiem potęcjalni klienci wolą kupować sprzety na Polskich blachach .

Zależy od klienta, ja kupiłem niezarejestrowanego :mrgreen:

 

Ale jest tak z samochodami np. ze trzeba min. 6 miechów jeżdzić od daty przerejestrowania w Polsce, żeby skarbówka nie przyczepiła się o podatek od wzbogacenia po ewentualnej wcześniejszej sprzedaży.

To sie tyczy tylko samochodów fabrycznie nowych kupionych na mienie przesiedleńcze i zwolnionych z opłat przy sprowadzeniu do Polski przez właściciela.

 

handlarze wózkami robią tak ze muszą pisac na umowie (przy sprzedaży w Polsce) mniejszą kwotę niż wyniósł ich samochód przy kupnie za granicą i wtedy się nie czepiają .

Mniejszą kwote wpisują żeby VATu nie płacić i czegoś tam jeszcze.

 

Jak to wyglada z motocyklami ?? I ile sprzetów w roku można wziąć na siebie , zeby skarbówka nie wwaliła się z buciorami do mojego portfela ??

Jeżeli zajmujesz sie tym jako firma (działalność gospodarcza lub inna forma) to nie ma ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z czasem... ile ma sie czasu na rejestracje motocykla sprowadzonego? Czy są jakieś ograniczenia, bo słyszałam ze ma sie na to 3 m-ce a potem może być problem z zarejestrowaniem.

 

Nie ma żadnej sankcji prawnej ograniczającej czasowo obowiązek rejestrowania , :) tak mi napisał dziennikaż w poście "Opłaty rejestracyjne w 2006"

 

 

Zależy od klienta, ja kupiłem niezarejestrowanego Mr. Green

 

W sumie masz racje :roll: Tylko wiesz , chciał bym tymi sprzecikami jeżdzić i sprzedawać w między czasie.

 

 

Jeżeli zajmujesz sie tym jako firma (działalność gospodarcza lub inna forma) to nie ma ograniczeń.

 

A jeśli chodzi o to sam prywatnie chciał bym kilka sprzetów sprowadzić i sprzedać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...