Skocz do zawartości

Instalacja elektryczna JUNAK!!!! 12V please Help meee!!!!


Komandos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jaki alternator od czego z regolatorem czy bez

 

Nie bardzo wiem jaki to alternator..!(ale sie dowiem) poniewaz kupując motocykl' date=' miałem to wszystko w komplecie zmontowane juz..! ale z wyglądu przypomina takie jak w wiekszosci junaków z alternatorami..

 

a tutaj mam taką myśl co mi wpadła do głwy: :idea:

mianowicie!

 

montując alternator na 12V, nie zmieniał bym juz biegunowosci(normalnie dalej + na masie) mozna tak?? :? !! wtedy nie bede musiał tego wszystkiego przpinać (tak mi sie wydaje, jak cos to mnie poprawcie).

 

i jesli ktos mogłby mi wyjascic na czym polega ta przeróbka, jak sie wkłada alternator zamiast prądnicy? bo podobno tę cewke z iskrownika (taką małą) sie wyrzuca i daję sie jakąs inną?? [jaką :!: :?: :?: ']

 

jesli mozecie przyblizcie mi to krok po kroku..! zebym sobie niczego nie spitolił...

 

Pozdro! 4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotkę postaram sie zrobić!! zrobię jak tylko dorwę aparat??

 

A mogłbys mi przyblizyć cos na temat budowania instalacji 12V z "-" na masie?? Od podstaw cos?

 

jesli dostanę schemat to dam radę..! nidzie nie moge tego znaleźć, wszędzie tylko oryginalny schemat zeskanowany z serwisówki;/

 

[ Dopisane: 15-11-2005, 22:25 ]

a tak wogole jaki bys mi polecił alternator do junaka? bo ten mi sie wydaje długo nie pociągnie , patrzac na jego stan..!

 

jesli mozesz to podaj mi jakies informacje jak przerobic instalacje na 12V z "-"na masie, i co trzeba dokupic itd??? zeby było jak nalezy

 

Proszę o odpowiedź.!!

 

Pozdroo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...