Skocz do zawartości

Nagła zmiana głosu w moto...:(


_krisss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jak wystawiłem moto by przejechać się do kumpla to jak wracałem to usłyszałem inny dźwięk wydobywany z rury wydechowej! Bardziej głośny i taki mocniej pierdzi i głośniej jak by jakiś stary motor.Jeszcze nigdy niezdejmowałem układu wydechowego więc nie wiem jak moto pracuje ale podejrzewam że coś ja by był nieszczelny układ wydechowy.Czy to może chodzi o kruciec ssący(ponieważ mi sie złużył i go jutro wymieniam) może głośniej chodzi bo ten krócies ssący jest nieszczelny? Juz sam nie wiem czy mam dalej śmigać czy musz edo warsztatu zawieźć:D Pytanie czy wogule moge śmigać sprzętem PS. nieodczułem jakiegoś przyrostu czy niedoboru mocy.Normalnie jeździ moto tylko o wiele głośniej i bardziej tak basowo pierdzi.No nie wiem jak mam wamto wytłumaczyc. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to oblukaj caly uklad i moze tylko ci sie sruba popuscila albo cos . Jezeli jest dziura (nieszczelnosc) przy samym cylindrze to moze byc to szkodliwe pomiewaz w 2T w dyfuzorze tam sie dzieja rozne rzeczy dzieki ktorym mieszanka jest lepiej spalana itp , jezeli zas to jest na polaczeniu dyfuzora z koncowka to nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz szpilki przy cylindrze czy są dostatecznie mocno dokrecone.Mogło ci tez wydmuchac uszczelke miedzy cylindrem a dyfuzorem.Mam taka propozycje:jak bedziesz jutro odpalal moto to dolej troszeczke oleju do paliwa zeby odrobinke mocniej kopcił i po samym odpaleniu patrz skad leci "siwy dym"->w tych miejscach masz nieszczelnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu od postoju naszła rdza na rurę wydechową czy kolanka i jak przedmuchałeś to się dzirka zrobiła. Obadaj czy aby na pewno nigdzie nie uciekają spaliny bokiem. Najwygodniej rano jak jest zimno i motor kopci na postoju zatkaj ręką wydech i zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu od postoju naszła rdza na rurę wydechową czy kolanka i jak przedmuchałeś to się dzirka zrobiła. Obadaj czy aby na pewno nigdzie nie uciekają spaliny bokiem. Najwygodniej rano jak jest zimno i motor kopci na postoju zatkaj ręką wydech i zobacz.

Napewno nie mam dziurawej rury wydechowej.Moto jest garażowane i ma 6 lat dopiero:P hmm dzisiaj ide filtr powietrza ściągnąć i oglukam co sie morze dziać.Zdam relacje potem.Jak wróce do domu ze szkoły

 

[ Dopisane: 28-10-2005, 22:18 ]

Wszystko już jasne! rura wydechowa się poluzowała,trzeba było dokręcić.I przyokazji wymieniłem kruciec ssący. Dzięki za pomoc wszystkim. Temat już nieważny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...