Skocz do zawartości

Jakie formalności przy zakupie motocykla juz sprowadzonego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Noszę się z zamiarem zakupu motocykla. Mam już upatrzony model i sprzedającego. Motocykl jest sprowadzony z Niemiec ale nie jest zarejstrowany w Polsce. Jak nalepiej załatwić sprawę z umową kupna motocykla? Czy mogę sporządzić umowę z osobą która sprowadziła motor i na tej podstawie dokonać rejestracji?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zarejestrowania motocykla sprowadzonego do Polski przez inną osobę będziesz potrzebował 2 umowy:

 

1. umowa twojej transakcji z osobą sprowadzającą

2. umowa transakcji przeprowadzonej za granicą aktualnie sprzedającego z poprzednim właścicielem.

 

Pamiętaj że zapłacisz ok.800zł wszystkich opłat (116zł przegląd, 500zł karta pojazdu, 100zł rejestracja i ok.70zł ubezpieczenie) + opłata skarbowa 2% wartości.

 

Pozdrawiam.

www.motorbikeUSA.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli sprzedający(np. KOMIS) wystawi ci Fakture VAT to wtedy nie musisz opłacać PCC. Ale sprowadzający musi wystąpić o VAT-25, bo ty tego nie załatwisz.

Pamiętaj o tłumaczeniach przez przysięgłego tłumacza Rachunku z Niemiec, Karty pojazdu. Potem Wniosek - 5 PLN w znaczku i za każdy załacznik (xero) - 0,50 PLN. Karta Niemiecka zostaje w Urzędzie a oryginały dokumentów musisz mieć do wglądu. Ja dzisiaj zarejestrowałem i zapłaciłem 617 PLN + 136 PLN OC na cały rok. AC w PZU można wykupić nie mając Prawka na Moto, dowiadywałem sie!!!!!! Dostajesz blachy na stałe, karte pojazdu i dowód rej. na 30 dni, wykupujesz OC i za tydzień zgłaszasz sie z Kartą i z aktualnym OC po stały dowód rejestracyjny. Mi to zajeło 2 godziny :) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...