Skocz do zawartości

majstrowanie przy jajku (GSXF)


Dee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... mam kilka drobnych pytań, skierowanych głównie do osob z doświadczeniami przy majstrowaniu przy licznikach jajka, jak i innych motocykli ...

 

z racji ze moja sucz jest po szlifie i stoi obdarta z szat (plastikow) rozkręciłem jej zegary w celu zrobienia sobie jakichś ładniejszych tarcz, może zmiany oświetlenia - w każdym wypadku drobnego liftingu ...

 

w temacie uzywania srubokrętu i klucza nr 10 jestem dobry i nie uszkodziłem zadnej nakrętki czy wkrętu :(, jednak w pewnym momencie stałem sie bezradny ...

 

zeby zdjąc tarcze prędkościomierza, obrotomierza czy wsk. poziomu paliwa trzeba odkręcic dwie śrubki i .... własnie --> pozbyć sie wkazówki ... pytanie brzmi JAK ?

oczywiście nie chce tego uszkodzić itp itd ... próbpwałem sciągac, delikatnie podwarzac i kipa ... czy macie w swoich zasobach mądrości jakąś podpowiedź ?

 

drugą sprawą są żaróweczki TOSHIBY których wymontowanie z zestawu jest dziecinnie proste ... ale później tez jest problem ...

ów żarówki znajdują sie w takich smiesznych plastikowych pierdolnikach i nie wiem jak je z nich wyciągnąc ... czy może tego typu żarówki kupuje sie już z takimi plastikami .. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbpwałem sciągac, delikatnie podwarzac i kipa

witam ! ja zmieniałem tarcze zegarów właśnie w tym modelu ! jak chcesz to na http://www.bikepics.com/members/luzipower/ kikniesz jak mi wyszło ! właśnie, że trzeba podważyć ! godzine myślałem jak to zrobić :-D musisz mieć płaski, w miarę cienki śrubokręt, koniec śrubokręta zaczepić o dół wskazówki, zaprzeć resztę śrubo... o obudowe zegara i podwarzyć ! uważaj, bo wskazówka lubi sobie wystrzelić (ja jednej szukałem 5 minut :( ) no i pamiętaj, że po złożeniu muszisz wskazówke ustawić na początku podziałki (na śpiąco od prędkościomierza ustawiłem pod skalą i musiałem rozbierać ponownie !) montarz z powrotem - wystarczy wcisnąć ! fajny efekt daje jak strzałki pomalujesz lakierem do paznokci - bo oryginalny pomarańcz jest do d... !

 

p.s. - odezwij się do tych ludzi http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=64868229mogą ci zrobić tarcze w jakim chcesz kolorze ! mogą zmienić skale, mogą cyfry zrobić na każdy kolor - tak, że nie będziesz musiał zmieniać podświetlania ! przy standardowym białym będzie świecić np. na niebiesko ! (ja zje*ał*m i robiłem samemu podświetlanie diodowe - niezbyt mi to wyszło !)

 

co do ych żarówek to nie kumam - wystarczy tylko za nią pociągnąć i normalnie wychodzi z oprawki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda doswiadczenie nie pochodzi z GSXF (a z Aprilki), ale do zdejmowania wskazowek najlepiej dziala widelec! Poszukaj tylko takiego mocniej wygietego! Wskazowka miedzy srodkowe zeby widelca i metoda dzwigni precyzyjnie ja sciagniesz. Jest tylko jedno ale - rob to w zamknietym pomieszczeniu, bo wskazowka jest lekko i wyleci jak z procy. Obys nie mial wiec problemow z jej znalezieniem... :P

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto stan mojej suki

 

suzuki-gsx600-98-bikepics-439967.jpg

 

tak wygląda żaróweczka w tym plastiku ...

 

suzuki-gsx600-98-bikepics-439968.jpg

 

a tak grzybek, do ktorego przymocowana jest wskazówka na zegarach (widelcem też nie chce zejsc)

 

suzuki-gsx600-98-bikepics-439969.jpg

 

 

sorki za jakość zdjęc ale aparat zrobiła firma zajmująca sie drukarkami :P

HP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdjąc wskazówkę to Ci nie pomogę :? -bo sam w nissanie z tym walczyłem i odpuściłem .... ale jedno czego sie dowiedziałem to przed zdejmowaniem wskazówki przełóż ja za ten czarny pręcik/ogranicznik i dopiero wtedy działaj 8) to po założeniu z powrotem wskazania Ci sie nie zmienią :!:

 

Powodzenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam diodowe ! kolego naprawde - nie jesteś w stanie zrobić tak jak fabryka - no prawie - tzn. wyjdzie ci jedynie jak powstawiasz z 10 diód do jednego zegara na około ! dioda ma to do siebie, że daje punktowo i to jest największy problem ! co do diody to się totalnie nie znam bo kumpel mi lutował, ale chyba zmierz miernikiem jak przewodzi kiedy jest opór, a kiedy nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...