Skocz do zawartości

"przeróbka" seryjnego filtra powietrza - nsr125


nsr125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym zasięgnąć rady nt w/w kombinacji. :P

A więc, czy jest możliwa taka modyfikacja, która poprawiałaby dolot tlenu do gaźnika? Konkretnie chodzi mi o zamianę fabrycznej górnej części filtra (nad gąbką) na jakąś domowej roboty - z kilkoma dziurami, które sprawiałyby właśnie, że gaźnik dostawałby więcej tlenu...

Oczywiście dążę do tego, aby poprawić trochę dźwięk silnika mojej NSRki, który byłby po takiej podyfikacji zbliżony do tych ze sportowymi filtrami powietrza... :P

 

Ale... czy taka modyfikacja nie wpłynęłaby czasem niekorzystnie dla silnika? tzn. wiem, że mieszanka paliwowo-powietrzna byłaby bardziej uboga... Ale, czy montując sportowy filtr powietrza, należy również wyregulować gaźnik? Bo w tym przypadku nie będzie chyba inaczej... 8) Jeśli tak, to czy tylko samą śrubką od reg. paliwowo-powietrznej?

 

Jeśli pomysł ten mógłby wypalić, to zamierzam w nowej pokrywie wywiercić na tyle dużo otworów, żeby chociaż dźwięk był fajny.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dążę do tego, aby poprawić trochę dźwięk silnika mojej NSRki, który byłby po takiej podyfikacji zbliżony do tych ze sportowymi filtrami powietrza... Wink

 

a w jaki sposób sportowy filtr powietrza zmienia dźwięk tłumika? poprawia się bass? jakieś ciekawe dodatki akustyczne? :P bo ja tam nie jestem jakoś specjalnie zakompleksiony z powodu dźwięku [MIG 8) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięku tłumika raczej nie poprawia - jedynie jest słyszalny basowy odgłos :P

 

Zdejmij na chwilę pkrywę na filtr powietrza (zostaje sam gąbka), odpal silnik i przegazuj - zobaczysz efekt :P

 

Więc, czy mogę mieć na stałe wprowadzoną taką modyfikację, czy może to źle wpływa na silnik? Jestem tylko ciekaw czym to by się różniło od zamontowania sportowego filtra powietrza... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...