Skocz do zawartości

Gilera MXR125


miruglosnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,widze ze smigamy na tym samym sprzecie :D tu masz link do stronki z manualem do sp01(posiada dokladnie ten sam silnik) http://digilander.libero.it/nocturnus75/sp01.html Jak masz jakies pytania co do Gilery to chetnie postaram Ci sie pomoc :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki.przydadzą się...bo cos niemoge jej ustawic bo na niskich obrotach tak do 4500obr/min sie dlawi i trzeba lekko gaz odkrecac a potem idzie jak burza.nawet gdy z 1 startuje to sie dlawi a jak na taka pojemnosc to laki powinna palic a nie mulic..i niewiem jak to ustawic :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mechaniczny APTS takze sprawdz czy jest on sprawny(mam do sprzedania sterowanie do tego typu :-) .Jesli jest zablokowany w pozycji otwartej to moto bedzie "mulowate" na niskich obr.A jesli to nie to, to sprawdz jeszcze filtr powietrza i swiece(czy zalewa,typ itd.) i wtedy podreguluj gaznik.

 

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślalem ze to przez ten zawor tak muli i sprawdzilem go ale on praktycznie niedziala i dopiero jak mu sie troce palcem pomoze to wtedy sie otwiera dalej.a wogole to swiece z dlugim czy krotkim sie wkreca? ;) :D A wogole jest u nas jakis serwis gilery??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece z dlugim gwintem!!! W baku(inaczej schowku :) )masz napisany zalecany typ swiecy! mozesz z gilerka podjechac do kazdego serwisu ale nie wszystko Ci zrobia(brak dostepu do niektorych czesci),najlepiej podstawowe czynnosci wykonac samemu :-) a z czesciami silnikowymi nie ma problemu(wszystko idzie dopasowac) gorzej z resztą(elektryka,plastiki itp.)

 

Pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to gitarra bo na takiej właśnie śmigam ale warto zapytać :) :D a co do części to szukam zestawu naprawczego do zacisku przód i tył i klocków przód tył, no i stacyjke z kluczykiem pilnie kupie,tylko że niewiem zabardzo gdzie mogę to kupić :) :) .Najbardziej to mi na stacyjce zależy bo potrzebuje na miasto wyjechac ;) :D ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha.dzieki :) :) dzwonie i pytam :) a jeszcze mam pytanie wlasnie o ten zawor apts bo ja mam go tak troche uchylonego i moto ma czkawke tak do 3tyś a potem ciagnie jak cholera.jak mam go ustawic bo patrzylem przy zapalonym moto jak to chodzi i dopiero jak popchne troche palcem ten plastik czarny i odkrece manetke to wtedy on sie dalej otwiera..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mechaniczny zawor ktory otwiera sie wraz ze wzrostem obrotow(jest tam zebatka w silniku),przy ok.6500 tys.obr. powinien otworzyc sie na maxa(czyli u Ciebie wszystko chyba gra ;) ).Ja mam elektroniczny zawor(silnik z 94) ale nie mam do tego sterowania i musze miec ciagle otwarty :)

P.S nie baw sie w zadne ustawianie tego zaworu,jak dziala to lepiej nie ruszac tego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurdę to troche masz przerabane jak elektroniczny :) ;) Jatam ze swoim jeszcze pokombinuje bo jakos tak chodzi dziwnie albo mi sie wydaje(mokry wydech, przyszybkiej jezdzie kopci,niemoge zaplonu ustawić bo niewiem jak :-D ale chyba na magnecie, no i niemoge dostac opony na przod)

Z gory thx za wszystkie rady pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh zaplonu nie trzeba ustawiac(to nie komarek :-D ).Sciagnij tylko magneto i zobacz czy nie ma przesuniecia wzgledem fabrycznie zrobionych cech(raczej niemozliwe :) ) i to wszystko.A co do opony na przod to mialem ten sam problem niedawno(jakies 2 miechy poszukiwan)ale wkoncu udalo mi sie kupic na Motobajzlu w Katowicach(180 zl.).Jesli chcesz to moge dac Ci numer do tego kolesia bo sprzedaje oponki rowniez wysylkowo.Aha Micheline'a czy Dunlopa to kupisz bez problemu tylko ze cena...o.k 350 zl. :|

A ten "mokry"wydech i kopcenie to raczej sprawka gaznika,swiecy a nie zaplonu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to nie komar :-D :-D :-D Ale próbować trzeba :) ;) A oponki znalazłem na http://www.e-motocykl.com.pl i to nawet niedrogie i hyba sprawie sobie na tył i na przód nówki (jakieś heidenau.. ale ładnie wygladają).A jeszcze mam pytanie odnośnie mieszalnika w maszynie-po odkreceniu pokrywy na ramieniu i na obudowie mieszalnika sa naciente kreski i jak one maja byc?? a drugie to z regulacja gaznika ile wykrecic srube od powietrza sie powinno zeby optymalna mieszanke mial?(ja mam chyba z 3 pełne obroty no i iglice na pierwszy zatrzask od gory :-D i smiga jak szalony no i trohe kopci podczas szybkiej jazdy)A z tym zaworem apts to sprubuje go dzis ustawic na zamkniety i zobacze czy go bedzie tak mulic na niskich obrotach no i czy bedzie sie otwierac samoczynnie....kurcze szkoda ze te serwisówki sa po włosku takto cos by sie wiecej wiedzialo o moto ;) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tym mieszalnikiem to nie wiem o co chodzi wogole :|

Ile on Ci pali przy tym ustawieniu :-D Ja mam iglice na 3 rowku od gory a powietrze odk. niecale 2 obroty.Aha w tej serwisowce jest tez po angielsku :((o ustawianiu gaznika tez tam jest :-) ) Duzo info o Gilerkach 125 jest na forum www.gileraclub.de

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jush mam ustawienia w mieszalniku :P :P Troche musze ta maszynkę jeszcze dopracować bo dopiero ja od 2 tygodni mam :-D A iglice mam na pierwszym rowku od gory no i z 3 obroty na powietrze.Ale jeszcze poprobuje inaczej poustawiac i zobacze jak bedzie chodzil sprzecik.Bo narazie nadal go muli mimo ze zawor apts przekrecilem na zamkniety przy niskich obrotach :( :D

 

[ Dopisane: 09-10-2005, 20:29 ]

Witam Dołanczam kolejne pytanie :-D :-D Jak w tym sprzecie jest ze smarowaniem lancucha bo widze ze idzie jakis wezyk ale cos suchy jest bardzo :P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...