Skocz do zawartości

Ładowanie w ETZ raz jest a raz nie


Łukasz Kozik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam taki problem. W ETZ 250 raz mam ladowanie a raz nie, ale co ciekawe gdy obroty spadna ponizej 1300 to zapala sie lampka ladowania i zeby zgasla trzeba zakrecic silnik na okolo 3 - 4 tys w ow czas jest ok. Zdaza sie tez ze czasem przy wysokich obrotach zapali sie lampka, jak troche zwolnie to znow gasnie. Wczoraj stalo sie tak ze do 4 tys moto dzialalo i bylo ladowanie a jak odkrecilem gaz to gaslo. Problem zniknal sam :| Do tego co jakis czas moto zachowywalo sie jakby mialo podpiete jakis BARDZO moco chlonny odbiornik pradu. Nawet kierunki nie migały. Jak przekrecilem kluczyk i ponownie wlaczylem zaplon juz bylo normalnie, byly kierunki, klakson, stop no wszystko w normie. Mam cos z instalacja, to wiem, ale moze ktos podpowie co spawdzac ??

Regulator napiecia mam elektroniczy wymieniony w polowie zeszlego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja miałem ten sam problem co Ty. Na niskich obrotach nie było ładowania a na wyższych ( ok 4000obr), lampka od ładowania raz gasła a raz się swieciła, albo przygasała (ale nie gasła), jak wiadomo silnik w MZ na niskich obrotach ma duże drgania a na wysokich silnik już tak nie drga.

U mnie wadliwy okazał sie stojan. Uzwojenie w niektórych miejscach "wystawało" i dotykało wirnika - dlatego nie było ładowania na niższych obr. Na wyższych drgania powodowały że "dotykanie " miało miejsce żadziej - więc lampka przygasała. A wszystkiemu były winne wyrobione łożyska na wale. miały luzy co powodowało że wirnik ocierał o stojan.

pozdro

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chyba wiem co to bylo. Jakis czas temu wymieniłem szczotki, w pierwszej chwili nie powiązałem faktów. Wczoraj rozebrałem szczotkotrzymacz i okazało się że szczotki krzywo się ścierają. Skraje dotykają do wirnika środek nie. Przez scieranie drobnym papierem dopasowałem szczotki i jest dużo lepiej. Reszte dopasowania zalatwi przebieg. Dzieki wszystkim za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...