Skocz do zawartości

honda nsr 125 , czy yamaha tzr 125


Rekomendowane odpowiedzi

czyli w przypadku odblokowania , nalezy rowniez powiekszyc dozownik + wlewac olej do paliwa...

to jest moje stwierdzenie ! ja tak uwazam z mojego doswiadczenia ! i nie powiekszyc dozownik (bo go raczej nie powiekszysz) tylko zwiekszyc dawke oleju ktora on podaje do silnika !

jesli kupilbym jeszcze zablokowany, to odblokowac go mozna w serwisie , czy jest to mozliwe samemu ? dodam iz na budowie motoru znam sie malo , ale a nuz to malo spokomplikowane ?

na ogol zablokowane sa pewnym ukladem elektronicznym - nawet na allegro widywalem aukcje takich chipow odblokowujacych (wystarczy odpiac stara kostke el. i wczepic ta odblokowana !) ogolnie baaardzo duzo osob odblokowuje ! od serwisow po pojedynczych znawcow tematu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegladam tak te oferty i jedna rzecz mnie bardzo dziwi...czemu , mimo iz to jeden i ten sam model motoru ( ta nrs-ka) sa takie rozbieznosci w mocy , od 30 KM do 35 KM ?? czy to przez " styl " odblokowania ??

 

jesli chcialbym szukac nieodblkowanej to ona zawsze i wszedzie powinna posiadac 15 KM ??

 

 

Edit. CZyli nie bac sie kupna odblokowanego moto ?? pod warunkiem ze silnik nie byl wymieniany

 

Co w przypadku gdy w opisie jest taka wzmianka "WYMIENIONE ZOSTALY TAKZE ŁOŻYSKA NA WALE ORAZ SIMERINGI ,, moze to znaczyc iz silnik byl zatarty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegladam tak te oferty i jedna rzecz mnie bardzo dziwi...czemu ' date=' mimo iz to jeden i ten sam model motoru ( ta nrs-ka) sa takie rozbieznosci w mocy , od 30 KM do 35 KM ?? czy to przez " styl " odblokowania ?? [/quote']

zalezy jak kto poda ! moja SUZI miala 86 km, a na aukcjach roznie podawali ! jedni 90 km inni 98 km !!! ale prawda byla 86 km !

jesli chcialbym szukac nieodblkowanej to ona zawsze i wszedzie powinna posiadac 15 KM ??

powinna miec mniej niz odblokowana !

Edit. CZyli nie bac sie kupna odblokowanego moto ?? pod warunkiem ze silnik nie byl wymieniany

tak naprawde nigdy nie bedziesz wiedzial co bylo z silnikiem ! teoretycznie nie powinienes sie bac ! najlepiej jechac kupowac z osoba ktora sie na tym zna ! (sa takie osoby - ok. 200 zl za wyjazd licza - twoje paliwo)

Co w przypadku gdy w opisie jest taka wzmianka "WYMIENIONE ZOSTALY TAKZE ŁOŻYSKA NA WALE ORAZ SIMERINGI ' date='' date=' moze to znaczyc iz silnik byl zatarty ??[/quote'']

akurat to nie ! lozyska na wale teoretycznie maja prawo sie wysiepac ! ale wtedy powinien byc regenerowany wal ! bo jak nie to nowe lozyska nie wytrzymaja za dlugo (gdy sie okaze, ze korbowod jest minimalnie krzywy !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegladam tak te oferty i jedna rzecz mnie bardzo dziwi...czemu ' date=' mimo iz to jeden i ten sam model motoru ( ta nrs-ka) sa takie rozbieznosci w mocy , od 30 KM do 35 KM ?? czy to przez " styl " odblokowania ??[/quote']

 

ja widziałem nawet takie po 45KM :lol: to jest wolny (w miarę :D ) kraj i każdy sobie może podać na aukcji taką moc jaka mu się podoba, w katalogu motocykli świata z 2000 roku NSR ma 28KM, kilka koni może dać większy gaźnik (ale spalanie wzrasta okropnie!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

LUZIPOWER moim zdaniem dobrze ujoles zatarcie silnika.. krotko mowiac tlok sobie smiga w cylindrze oddzielony od niego warstwa oleju.. nie ma oleju nie ma smigania i jest niefajnie.. tak jak napisales pojawia sie tarcie, tlok sie nagrzewa i silnik sie zaciera..

 

A co do 125 t tez szukam sobiepierwszego motoru.. juz nawet znalazlem yamahe tzr 125

pisze o niej tyle

Witam mam do sprzedania Yamahe Tzr 125,jest to wersja Belgrada czyli posiada wzmocnioną rame hamulce oraz felbi świetnej firmy Brembo stan wizualny jak na zdj motocylk ma normalne ślady uzytkowania interesuje mnie zamiana na auto w tych samych pieniądzach ,cena do negocjacj;)

 

to jest 97 rocznik 30 koni mocy 30100 kilometrow zrobione.. pisze ze bezwypadkowy.. co o niej myslicie?

 

a i jeszcze pytanie jak zrobie prawko na A1 to pozniej gdybym robił na A place od nowa? bo czytalem cos takiego ze 20 godzin trzeba wyjezdzici mozna egzamin bez teori..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nsr sa fajne.. ale ja mam 186 cm wzrostu i czytalem ze nsr sa za male dla ludzi o takim wzroście..:)

 

 

A co do kupna to na co zwracac uwage? bo kupuje 1 motor i bede jedyna osoba oprocz wlasciciela ktora sie cokolwiek zna na motorach ale nie zawiele.. co sprawdzic przy kupnie o co pytac?

 

Edytowane przez sebastian8844
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...