Skocz do zawartości

Kawasaki ZZR 1100 - pierwszy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić motocykl! Od pewnego czasu przeglądam rynek motocyklowy i porównując kilka motocykli wydaje mi się, że najbardziej odpowiadał by mi Kawasaki ZZR 1100! Byłby to mój pierwszy motocykl !Co sądzicie o tym motocyklu, no i czy na początek nie za dużo ????Z góry thx za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie mam zbyt dużego doświadczenia jeśli chodzi o jazdę na tak dużych motocyklach i dlatego chyba mogę się wypowiedzieć na ten temat. Jeździłem na różnych sprzętach ale w więkrzości były to motorki do 600 cm (były pożyczone na przejażdżkę), kilkukrotnie zdarzało mi się jednak dorwać coś dużego i co? Ano zajebiście się tym jeździ lecz jak na pierwszy motocykl to chyba za ciężki i za szybki. Ale jak masz wystarczająco dużo oleju w głowie żeby się na początku ograniczać to nie widzę przeszkód żeby sobie sprawić taki motocykl jako pierwszy (myślę że szybciej się człowiek uczy rzucony na głęboką wodę). Człowieka jednak swędzą ręce żeby odkręcić mocniej i wtedy można mieć problemy. Sumując, jeśli kochasz życie (swoje i szanujesz innych) to każdy motocykl może być pierwszy, najważniejsze żeby to kochać i myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć o tym co się robi, wtedy napewno wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądre to co napisał kolega. Jeśli będziesz myślał to możesz jeździć wszystkim. 8) Ale mimo wszystko na początek kup sobie coś mniejszego. Na początek 600 tka moim zdaniem to w sam raz. Naucz się panować nad ciężarem i mocą a dopiero wtedy szukaj czegoś większego. :lol: Widzialem już gościa którego wiozł motor a nie on na nim jechał :( . Obraz nędzy i rozpaczy. Ale wybór należy do Ciebie i moge Ci tylko zasugerować moje zdanie. Zyczę powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... obaj panowie w postach nademna maja racje w 100%. Zadales tez pytanie czy motocykl nie jest za duzy jak na poczatek??? Ja tez zapytam Ciebie gdzie Ty w pl chcesz jezdzic na tym motocyklu i po co CI taka wielka moc??? Nie znam Cie, ale jezdze juz troche i wiem ze wiekszosc tych ktorzy kupia super maszyne z super wiela moca chca sie popisac przed kolegami lub dziewczynami jacy to oni sa kozacy... i niestety zazwyczaj jest tak ze wtedy nie wychodzi nam to co chcielismy osiognac i konczy sie tragicznie: kalectwo, nasza smierc lub kogos calkiem przypadkowego!!! Wiele juz widzialem tak ze mojego zdania na ten temat nikt nie zmieni!!! Powiem jeszcze tylko uwazajmy na siebie i starajmy sie myslec za innych... 1 czerwca 2002 w wypadku motocyklowym zginela bardzo mi bliska osoba Agnieszka, wraz z dwujka przyjacul, jechali na dwuch motocyklach Kawasaki ER 5, gdy nagle kierowca liaza udezyl w nich z nieznanych przyczyn!!! Proponuje dobrze sie zastanowic, a jesli juz podjales decyzje to pierw naucz sie jezdzic a potem szalec... pomysl tez o swoich bliskich, przyjaciolach, dziewczynie czy rodzinie!!! Pozdro Karlik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Pablo ma 100% racji, jeśli na niczym nie jeździłeś, to nawet jakbyś bardzo myślał i uważał to nie ustrzeżesz się błędów, które lżejszy i słabszy motocykl mógłby Ci wybaczyć, a na tym będziesz szlifował asfalcik. Jeśli chodzi o moc, to nie jest samochód- bez wprawnego woźnicy motocykl naprawdę może pojechać gdzie będzie chciał 8O 8O 8O :cry: .

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek ZDECYDOWANIE ZA DUZO. Nawet jesli jestes rozsadny,opanowany itd itp to lepiej kup sobie max 500-tke i pojezdzij.Przesiadka z roweru na ZZR-a to nie jest dobry pomysl.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o moje poprzednie doswiadczenia to faktycznie niewiele tego (komar i pozniej krotko MZ)! Co do motocykla to nie naleze do osob ktore probuja sie popisywac czy kozaczyc przed innymi ! Po prostu szukam motocykla, ktory bedzie posiadal odpowiednie osiagi i po przejezdzeniu jednego sezonu nie znudzi mi sie!(w nowym SM w wydziadzie Andrzej Grabowski mowi o motocyklu ktory sobie kupil i zaluje ze 650, bo zaczyna mu byc malo)! Co byscie polecali ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra 600-tka też ma dobre osiągi. Może Suzuki GSX600F - 86 KM wystarczy by porządnie przyspieszać i jechać ponad 200, a nie wymyka się spod kontroli. Nie polecałbym Ci na początek sprzęta z mocą powyżej 100 Km, najpierw naucz się panować nad nieco mniejszą mocą i dopracuj technikę jazdy, a potem możesz myśleć o czymś mocniejszym. Nauka dobrej jazdy trwa czasem wiele sezonów, a w nagłych sytuacjach daje znać o sobie brak umiejętności. Tu nie chodzi nawet o rozwagę czy jej brak, ale o to że jeśli dysponujesz potężną mocą, możesz po prostu stracić kontrolę nad możliwościami swoimi i motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem jak Ty od komara, potem oczywiście etzka i przerwa ładnych pare lat. W zeszłym roku nabyłem właśnie po długich zastanowieniach zzr1100. Na początku jeździłem jak ostatnia ofiara bo się bałem jak diabli, ale jakoś powoli poszło i jak na razie gleby nie miałem choć czasami daję już jej ostro w palnik. Wszystko zależy od Ciebie, ja mówię tak jeżeli ktoś Cię sprowokuje w jakikolwiek sposób a Ty nie będziesz chciał mu za wszelką cenę dokopać to chyba możesz sobie kupić zzr, jeżeli ciężko Ci nerwy utrzymać na wodzy a chcesz sobie jeszcze pożyć to sobie odpuść na razie bo to piekielnie szybki sprzęt. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zdecydowanie ze scigaczy to tylko "wolne" 600 albo i mniejsze. Na poczatku bedziesz ostrozny a po 3 miechach poczujesz sie pewniej a to bedzie Twoj blad bo ludzie latami szkola technike jazdy. A co dopiero w Polsce :). Zreszta lepsza nowsza 600 niz "troszke" zajezdzony 1100. Pozdrawiam :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli mogę zająć głos w tej dyskusji to jako pierwszy motocykl wybrałbym na twoim miejscu suzuki gs 500 e. Jest to motocykl tani, tani w uzytkowaniu i obsłudze, moc jaką dysponuje początkującemu motocykliści w zupełności wystarczy, a jeśli już troche poznasz tajniki śmigania na motorkach to można rozpocząć poszukiwania wiekszego sprzęta. ZZR 1100 poleciłbym Ci jako trzeci motocykl nie jako pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem jak Ty od komara, potem oczywiście etzka i przerwa ładnych pare lat. W zeszłym roku nabyłem właśnie po długich zastanowieniach zzr1100. Na początku jeździłem jak ostatnia ofiara bo się bałem jak diabli, ale jakoś powoli poszło i jak na razie gleby nie miałem choć czasami daję już jej ostro w palnik. Wszystko zależy od Ciebie, ja mówię tak jeżeli ktoś Cię sprowokuje w jakikolwiek sposób a Ty nie będziesz chciał mu za wszelką cenę dokopać to chyba możesz sobie kupić zzr, jeżeli ciężko Ci nerwy utrzymać na wodzy a chcesz sobie jeszcze pożyć to sobie odpuść na razie bo to piekielnie szybki sprzęt. Pozdro.

 

Tu z tymi nerwami to zzr ma swieta racje!!! Ja mimo wszystko nie polecam tak duzych motocykli dla 'poczatkujacych'!!! Bo to nie sztuka wsiasc na motocykl i wysypac sie na pierwszym lepszym luku (konczac w szpitalu, z trwalym kalectwem czy w najgorszym wypadku smiercia)!!!! Ale to sa tylko moje propozycje!!!! Ty decydujesz Ty wybierasz!!! Pozdro Karlik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość misiobaran

Witam, chciałem Cie przestrzec przed kupowaniem motoru o tak dużej mocy.

Z mojego niewielkiego doświadczenia (mam dop. 22 lata) wie, że należy stopniowo zwiększać moc motorów, inaczej w najlepszym razie rozwalisz tylko maszynkę.

Jeździłem w życiu i miałem kilka motorów i muszę powiedzieć że różnica tylko kilku koni jest kolosalna i nawet gdy długo już jeżdzisz na swoim motorze, to przesiadając sie na większy mija trochę czasu zanim się wjeździsz.

Przemyśl więc swoją decyzję i nie rób nic pochopnego, bo widziałem już paru "KOZAKÓW" i na dobre im to nie wyszło.

Pozdrawiam MICHAŁ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...