Skocz do zawartości

Gs 500 nie pali na jeden cylinder!!!


kacper79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pomocy…

Mam taki problem, moja gs-ka nie pali na jeden cylinder :D (prawy) lecz opiszę problem od początku.

Zaczęło się jakieś trzy tygodnie temu jechałem sobie spokojnie i postanowiłem trochę pociągnąć, przy ok. 9 tyś Obr/min moto zrobiło uuuuuuuuuu…. Zatrzymałem się i okazało się że chodzi na jeden cylinder. Wyłączyłem zapłon, zapaliłem od nowa i już silnik chodził ok. Od tej pory stało się to kilka razy, zawsze podczas kręcenia na wysokich obrotach aż do wczoraj kiedy to po trochę szybszej jeździe prawy cylinder wysiadł na dobre i nie pomogło już zgaszenie sprzęta, dobrze że nie daleko od domu wiec dojechałem na jednym garnku. Moto postało kilka minut w garażu i odpaliło już normalnie lecz gdy go tylko przegazowałem tak do 9 tyś. Obr/min prawy cylinder znów przestał pracować.

Zaznaczę jeszcze że na pewno jest to wina zapłonu ponieważ sprawdziłem i nie było na tym cylindrze iskry a zdjęcie fajki ze świecy nie powodowało zmiany w pracy silnika, świece też odpadają ponieważ po tym pierwszym uuuuuuuuuuuu…. zmieniłem świeczki na nowe.

Podejrzewam cewkę zapłonową lecz elektryka nie jest moją mocną stroną więc jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co to może być to niech się odezwie.

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...