Skocz do zawartości

Jak prawidłowo ustawić przednie światło w XV535?


Draco Fisher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przez zimę miałem rozkręconą całą przednią lampę w mojej Virago.

Przed rozkręceniem zaznaczyłem ustawienie śrub regulacyjnych położenia reflektora.

Poskładałem wszystko i okazuje się, że snop światła pada w trochę innym kierunku, niż przed demontażem reflektora :buttrock: Wydaje mi się, że światło pada trochę wyżej i bardziej na prawo niż przedtem.

Moje pytanie jest następujące: czy w warunkach "garażowych" jest możliwa prawidłowa regulacja przedniego reflektora :?:

Pamiętam jak miałem jeszcze Jawę, to w instrukcji obsługi był opisany sposób regulacji przedniego reflektora.

Ustawiało się motocykl w określonej odległości przed pionowa ścianą. Na ścianie kreśliło się jakieś krzyżyki i pokrętłami ustawiało się odpowiednio snop światła.

Czy podobną procedurę można przeprowadzić w przypadku mojej Virago :?: Czy ustawienie światła jest możliwe tylko i wyłącznie w stacji diagnostycznej :?:

 

Dzięki za odpowiedź :flesje:

Pozdrawiam, Draco F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u Ciebie w virago ale zapewne na boki swiatla nie przestawisz a gora i dol samemu na scianie lub jeszcze lepiej stanac za samochodem w odleglosci metra i osoba w samochodzie niech mowi w ktorym momencie zaczynasz oslepiac jak sie oddalisz to na peno nie bedziesz oslepial tak jak bys stanal tuz za samochodem.

Nie mam teraz dostepu do ksiazki i nie podam odleglosci w metrach od sciany ale przypuszczam ze stawalo sie chyba 5 metrow od sciany i snop swiatal mial sie konczyc od gory na 70-80 cm - jak znajde stare ksiazki to sprawdze sam ustawiam na oko :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...