Skocz do zawartości

Jak przedłużyć dyfer ?


Pikas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D Znowu zawracam gitarke ludziom ale zadam takie głupie pytanko ...

Choć może najpierw zapodam zdjątko http://www.ocustombike.friko.pl/ (mam nadzieje że właściciel się nie obrazi :D ) No ale do rzeczy. Widać na tym zdjęciu wyraźnie jaki to typ ramy i jakie zastosowano w niej modyfikacje. Powiem szczerze że pomysł bardzo mi sie spodobał i akuracik porusza gnębiący moje serce temat. Oś wahacza została przesunięta koło

Oddalone , ale jak załatwiono sprawę z wałem ? Pisze na forum bo może już ktoś spotykał się z ciekawymi rozwiązaniami tego problemu , chętnie posłucham . Sam mam pomysł ale chwilowo nienajlepszy i wole zaczerpnąć porady od doświadczonych (PS. Rada mechanika : przetnij , spasuj z tuleją i zaspawaj nie wchodzi w grę gdyż wydaje się to zbyt słabym rozwiązaniem do customa :/ ).

 

Acha jeszcze jedno krótkie pytanko w sprawie przegubu gumowego ... Jak ustawić kąt wału kardana... Tzn. przy jakim obciążeniu ma być współosiowy ze skrzynią ? (Nie chce by customowi zdarzało się notoryczne pękanie gumy :P )

 

 

Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge pojac zwiazku pelnego kola z przedluzaniem walka kardana :D

 

PS. Widzaialem na bajzlu ze w uralach przy pelnym 2-osobowym obciazeniu dopiero ustawia sie os dyfra ze skrzynia. Przy jednej osobie przegub gumowy pracuje na zgieciu (czy to znaczy ze nie zuzywa sie w takim wypadku ? )

PS2. Ciekawi mnie jak ludzie rozwiazuja problem duzeko kapcia i odsuwania kola (oczywiscie po za reduktorami) Widzialem fajnego zapka super zrobiony lecz kapec chyba z 250 a skrzynia standardowo. (koles powiedzial ze to dzialalo ino musial rozebrac , akurat przed sprzedarza :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...