Skocz do zawartości

Jak wymienić łożysko przy wale<ogar200>


bebok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bry wszystkim

 

Mam ogara 200 z 3biegowym silnikiem jawy50 no i musze wymienić łożysko które jest przy wale korbowym :? Tylko nie wiem jeszcze jak sie za to zabrać żeby wybić stare a dać nowe, bo tego akurat jeszcze nie robiłem. Da sie to samemu zrobić?

 

Prosze o szybką pomoc!!!!!!

Z góry dziękuję :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, silnik już rozpoławiałem wiele razy, nawet za dużo razy bym powiedział, i z tym nie mam żadnego problemu, ze coś zgubie albo nie bede wiedział jak złożyć, ale chodzi mi tylko o to jedno łożysko<łożyska> które są uszczelnione takim jakby gumopobnym pierścieniem od zewnątrz. Najpierw chyba trzeba go ściągnąć a dopiero potem łożysko jakoś wybić czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gumowy pierscien to uszczelniacz ktory zalecam wymienic przy takich rozbiorkach. Koszt niewielki a spokoj sumienia zapewniony. Lozyska na wale sa ciasno pasowane wzgledem czopu i tu jest troche nie teges. Sciagacz odpada bo sa zwykle przy przeciwwagach i nie podejdzie. Stukac w wal korbowy tez nie nalezy ... ale jakos trzeba zaczac. Podgrzej troche lozyska, zlap za lozysko i popukaj ciezkim drewnianym mlotkiem (np. debowym) centralnie z gory w czop na ktorym jet lozysko. Jak sie lozysko obsunie na tyle zeby wlozyc sciagacz to juz nie ma stresu. Jak bedziesz musial zdrowo naparzac mlotkiem to po wymianie lozysk (jak juz zalozysz nowe na wal) daj go do centrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba podgrzej karter nie lozysko metal pod wplywem temperatury rozszeza sie a nie kurczy lozysko schladzaj woda a kartery pogrzewaj

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...