Skocz do zawartości

Wymiana wałka rozrządu w K157FMI/GN125 - nie odpala


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się forumowiczom 🙂

Karierę forumową zaczynam niestety od problemu. Zachęcony dobrymi opiniami na zagranicznych forach zamontowałem sobie do 125tki wałek rozrządu z Aliexpress ze zmodyfikowanymi krzywkami (że niby daje powera 😅 ). Mechanicznie wszystko pasuje, ustawiłem wałek tak aby w pozycji górnej tłoka kreski na zębatce były poziomo (krzywki skierowane do dołu), problem jedynie w tym, że nie mogę uzyskać zapłonu. Analizowałem to bardzo dokładnie, kręciłem ręcznie wałem i obserwowałem pracę tłoka i zaworów przez otwór na świecę - wszystko działa prawidłowo, zawory otwierają się i zamykają w odpowiednich momentach a zapłonu jak nie było tak nie ma.

Silnik to oczywiście kopia konstrukcji Suzuki.

Takie pytania mi się nasuwają:

- na kole zamachowym są dwa znaki TDC. Jak poznać który to ten właściwy? Czy jest możliwe, że ustawiłem na czwartym suwie zamiast na drugim i iskra nie jest zsynchronizowana z pracą zaworów czy to bez znaczenia?

- na samym początku suwu sprężania zawór ssący jest niedomknięty i część powietrza wraca z powrotem przez przepustnicę (zawór domyka się ostatecznie po kilku(nastu) stopniach obrotu i następuję normalne sprężanie). Tak ma być?

- Może coś z wtryskiem? Po każdym podpięciu baku włączam kilkukrotnie zapłon żeby pompa paliwa się odpowietrzyła ale chyba nie robię tego poprawnie bo później rozpinając wężyk między pompą a filtrem paliwa benzyna rozbryzguje się pod dużym ciśnieniem. Również po próbach odpalania powinienem mieć benzynę w cylindrze/zalaną świecę a nie mam.

 

Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszelkie wskazówki będę mega wdzięczny bo zaczynam sobie pluć w brodę, że salonowy motocykl wybebeszyłem tylko po to, żeby popsuć 😂 Oczywiście żadnych innych modyfikacji wcześniej nie przeprowadzałem na tym silniku. Pomijam na razie potencjalne problemy z ECU w przyszłości, grunt żeby w ogóle zaskoczyło, chociaż na chwilę.

Edytowane przez Dawid555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...