Skocz do zawartości

Silnik Honda CR125


GhoustCR125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, na wstępie chciał bym się przywitać bo to mój pierwszy post.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Hondy CR125 z roku 1989 tak się domyślam

Podczas jazdy zgasł silnik i już nie odpalił, zdemontowałem cylinder i tłok moim oczom ukazał się widok jak na foto. Obstawiam łożysko wału ponieważ wyczuwalny jest pionowy luz no i ślady na tłoku ewidentnie kulki z łożyska. Teraz moje pytanie jak najprościej dostać się do tego łożyska? Rozpołowienie silnika jest nie uniknione ale może łatwiej jest np zacząć od skrzyni biegów lub może od magneta? Jakieś sugestie, porady? A może jest gdzieś jakiś poradnik lub serwisówka?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą T7106ebb41c85a181aedd95b14dcd2ce8.jpg2ebce121f7b8fcdca6010480aa9c55b5.jpgapatalk

Edytowane przez GhoustCR125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na korbowodzie są łożyska igiełkowe nie kulkowe.

Nie da się prościej dobrać do wału jak rozebrać cały silnik.

Zacznij od odkręcenia magneta, pewnie będzie potrzebny pneumat, podobnie jak do kosza sprzęgłowego.

Potem już z górki. Jeżeli zabierasz się za to pierwszy raz (każdy kiedyś to robił) to przygotuj sobie dużo skrzynek na

poszczególne części silnika, i dużą kartę pamięci na zdjęcia(bardzo się one przydają)

Szukaj już serwisu który zajmie się wałem(nie wiem jak w Twojej cr, ale w nowszych są dodane takie blaszki na wał zmniejszające

pojemność skrzyni korbowej i nie wiele zakładów robi te wały.

Jak już będziesz składał to sprawdź po złożeniu karterów odrazu czy skrzynia pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...