Skocz do zawartości

Korsyka czerwiec/lipiec 2017


franzzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

wyjazd z Łodzi w dniach 25/06 - 09/07. 2017 – sztywny ze względu na urlop żony.

 

Motocykl: FJR 1300

 

Do przejechania około 4300 km z czego około 1000 km po wyspie.

 

Najdłuższy odcinek do pokonania jednego dnia - 750 km,

 

Prędkości: autostrada 130-140 km/h ; drogi lokalne: zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem,

 

Orientacyjny koszt – około 6500 zł ( II osoby) uwzględniający koszty: noclegów, posiłków, paliwa, opłat autostradowych, promowych.

 

Większość noclegów pod namiotem, jedynie „na dojazdówce” w pensjonatach lub hotelach.

 

 

W tamta stronę: jeden nocleg w Wenecji (hotel) + zwiedzanie, jeden nocleg w Livorno (hotel) + zwiedzanie krzywej wieży w Pizie

 

 

Korsyka: czas pobytu na wyspie 8 dni.

 

Typowa objazdówka. Dużo jazdy po najpiękniejszych trasach Korsyki a przy okazji trochę atrakcji przyrodniczych, miejscowości z listy „must see”. Żadnych kościołów, cytadel, wystaw, muzeów, itp.

 

W planach do zobaczenia m in: Przyląde Corse, przełęcz Col De Solenzara, miasta Bonifacio, Ajacio,Calvi, Cypel Iles Sanguinaires, rezerwat Calangues de Piana, wąwóz Gorgess de Spelunca.

 

Noclegi wyłącznie na kempingach (przeważnie II noce na jednym – mniej rozkładania i jeżdżenia z obładowanym moto) – bez konieczności rezerwacji. Sprzęt tzw. biwakowy - zabieramy ze sobą.

 

 

W drodze powrotnej – Jezioro Garda – II noclegi na kempingu - przejazd wzdłuż jeziora: góra Monte Baldo (kolejka), trasa widokowa SP 38, Miejscowość Sirmione

 

Po Gardzie, powrót do Polski z jednym noclegiem w hotelu.

 

Dokładny plan podróży wraz z adresami noclegów i rezerwacjami, przekażę poważnie zainteresowanym.

 

Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć, zapraszam.

 

 

 

Udanego sezonu .... i LWG

 

 

post-60869-0-31666600-1490641666_thumb.jpg

post-60869-0-53241300-1490642172_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę pomóc to taniej będzie obok Wenecji tu byłem jet ok

http://www.campingfusina.it/fr/camping.aspx

Z tego miejsca pływają tak zwane tramwaje wodne do Wenecji.

Livorno camping szału niema ale blisko do portu.

http://www.campeggiointernazionale.com/en/camping-marina-di-pisa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafny kierunek. Osobiście polecam bo byłem więc życzę koledze dużo radości i przyjemności z jazdy. Potwierdzam również wiarygodność kampingu Fusina, który polecił Horoś. Właśnie na nim spaliśmy jadąc już z Korsyki. Dosłownie przy kempingu jest przystań żeglarska gdzie kursują statki do Wenecji co 15-20 minut. Płyną do Wenecji jakieś 30minut. Powrót na kemping tą samą drogą. Fajna sprawa, polecam. Na kempingu pełen komfort, można rozbić namiot lub wynająć Bungalow. My spaliśmy w Bungalowie. Jeśli chodzi o Livorno to polecam Villaggio Camping Miramare natomiast nad jeziorem Garda kamping Aquacamp. Bardzo dobre piwo na Korsyce jakie piliśmy to „Pietra Bionda”

Jeśli mogę dodać swoje pięć groszy to zastanów się nad jakąś bazą wypadową na Korsyce tak aby nie rozkładać się i pakować codziennie bo to męczące. Korsyka jest w zasięgu ręki więc można ją objechać z jednego miejsca. Nam się to udało w ciągu tygodnia więc spoko. Przemyśl to bo warto….

Bilety na prom w obie strony Livorno - Bastia - Livorno rezerwowałem tutaj...http://www.moby.it/

Prom z Livorno do Bastia płynie 4 godziny. Warto ze sobą zabrać jakąś szmatkę, ręcznik bo mocują motocykle zwykłym sznurkiem.

Jeszcze raz gratuluję wybory kierunku.

Pozdrawiam Savii

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rezerwacji biletów to z tego co pamiętam najlepiej kupić w porcie przed wypłynięciem.

Bez problemu możesz je kupić. Motocykl zawsze się zmieści.

Mało tego dostaliśmy rabat na powrót tymi samymi liniami.

Z livorno praktycznie o tej samej godzinie wypływają dwie konkurencyjne linie MOBY i CORSICA FERRIES.

Jedni to Włosi a drudzy Francuzi. Taka konkurencja :)

Edytowane przez HOROŚ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savii dzieki za rady. :-) Wymyśliłem sobie po dwa noclegi w jednym miejscu. Właśnie po to, by nie męczyć się rozkładaniem.

 

 

pozdrawiam

Franzzz

Mimo to, to i tak ciągłe pakowanie ale cóż to twój wybór. Z drugiej strony wpadniesz w rozpoczynający się sezon wakacyjny więc ceny mogą też podskoczyć a Korsyka wiadomo do tanich nie należy. Życzę udanych i wspaniałych wrażeń z jazdy po Korsyce.

 

 

Co do rezerwacji biletów to z tego co pamiętam najlepiej kupić w porcie przed wypłynięciem.

Bez problemu możesz je kupić. Motocykl zawsze się zmieści.

Mało tego dostaliśmy rabat na powrót tymi samymi liniami.

Z livorno praktycznie o tej samej godzinie wypływają dwie konkurencyjne linie MOBY i CORSICA FERRIES.

Jedni to Włosi a drudzy Francuzi. Taka konkurencja :)

Pewnie, że można kupić przed wypłynięciem i wybrać sobie przewoźnika. Mi akurat polecił wcześniej kolega dzięki któremu zaoszczędziłem trochę pieniążków rezerwując wcześniej więc jak ktoś nie patrzy na finanse to śmiało rezerwować jak komu wygodnie. Reszta oczywiście się zgadza tak jak piszesz…..

 

Pozdrawiam

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...