Skocz do zawartości

skuter Tuła T200


Rekomendowane odpowiedzi

Remontuje skuter Tuła z 1957r brakuje mi przedniego amortyzatora (tłumika drgań). Pracuje na ściskanie. Rozstaw między otworami 215-220mm.
Zamontowany był na bolcach o średnicy 8mm. Ale jak będzie większa średnica to się przerobi. Najważniejszy rozstaw między

otworowy.
Przeglądałem oferty amortyzatorów na allegro ale żadne nie podają wymiarów amortyzatorów a i prośba o podanie wymiarów wymienionego przeze mnie amortyzatora sprawia trudność dla sprzedających (trzeba wyjąć z opakowania i zmierzyć odległości pomiędzy otworami w stanie spoczynku - to dla nich bardzo trudne).
Np. olejowe, które mnie interesują na allegro: - tylny Citroen Berlingo (5569600618) cena 47zł.
- tylny Dukato Boxer (5562864798) cena 55zł.
- przód Renault (5581684952) cena 69zł.
- tylny Peugot (5592497126) cena 48zł.
- tylny Peugot (5568594234) cena 55zł.
- tylny Renault Kongoo (5552829773) cena 57zł.
- tylny Daewoo Matiz (5579011263) cena 40zł.
- przód Daewoo Lublin (5562867988) cena 65zł.
- tylny Daewoo Lublin (5563169617) cena 60zł.
- tylny Citroen C25 (5593184609) cena 59zł.
- tylny Fiat Bravo (5575140990) cena 34zł.
Zadałem im pytanie: Czy z tych wymienionych amortyzatorów znajdzie się jakiś o potrzebnym mi rozstawie miedzy otworami 215-220mm. Pracujący na ściskanie. Jeśli tak to prosił bym o średnicę otworów i średnicę szklanki (są pewne ograniczenia).
Wiem, że proszę o coś co zajmuje trochę czasu ale bardzo proszę o pomoc. Tak chciałbym wyremontować ten zabytkowy skuter.

Pytanie do uczestników forum: Czy ktoś ma do sprzedania przedni (jest jeden) amortyzator tłumienia wahań do Tuły T200. Lub wskazałby zamiennik dla tego amortyzatora.

Z poważaniem Waldemar Nyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remontuje skuter Tuła z 1957r brakuje mi części zamiennych, (brak lub podniszczone) są to:

- przedniego amortyzatora (tłumika drgań -jest jeden z prawej strony). Pracuje na ściskanie. Rozstaw między otworami 215mm.

Zamontowany był na bolcach o średnicy 8mm. Bardzo pilne.
- panel sterowniczy (szybkościomierz, + przełącznik stacyjka, +lampki i wskaźnik położenia biegów.

- przełącznik do wskaźnika położenia biegów (znajduje się pod osłona silnika, tam gdzie jest rsedutor obrotów silnika połączony

z szybkościomierzem).

- obwódka lampy przedniej + reflektori światło tylne.

- tłok z pierścieniami na I szlif.

- komplet linek (lub tylko gazu i ssania)

Bardzo bym prosił o wiadomość, kto mógłby mi w tym temacie pomóc.

Z poważaniem Waldemar Nyk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...