Skocz do zawartości

Bmw R1150RT - za niska szyba.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, nabyłem ów sprzęcik kilka dni temu z lekko niskawą szybą. Jest szansa ją przedłużyć w jakiś sposób czy wymiana na inną?Jeżeli już coś napisałem, dopiszę że mam brak regulacji reflektora. Gałeczka do tejże regulacji kręci się dość luźno. Czy żeby się do niej dobrać trzeba rozkręcić cały kokpit?

Edytowane przez mzfan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule, nabyłem ów sprzęcik kilka dni temu z lekko niskawą szybą. Jest szansa ją przedłużyć w jakiś sposób czy wymiana na inną?Jeżeli już coś napisałem, dopiszę że mam brak regulacji reflektora. Gałeczka do tejże regulacji kręci się dość luźno. Czy żeby się do niej dobrać trzeba rozkręcić cały kokpit?

 

Pewnie masz fabryczną szybę, ze znaczkiem BMW. Jest ona rzeczywiście dość niska (choć bardzo solidna, wytrzymała i gruba). Można zrobić na dwa sposoby, dokupić deflektor regulowany lub nieregulowany,założyć i po sprawie, lub po prostu wyższą szybę. Wypróbowałem wszystkie rozwiązania, czyli:

-tylko fabryczna szyba

-fabryczna szyba + deflektor

-podwyższana szyba

-podwyższana szyba + deflektor

Mam 186 cm wzrostu i u mnie sprawdziło się jak narazie najlepiej rozwiązanie z fabryczną szybą i deflektorem. Z tym, że mam deflektor od Darkojak (znajdziesz na allegro), w wersji najniższej (są trzy). Dodatkowo gość produkuje jeszcze takie extra deflektory regulowane góra-dół, bo ja mam wersję ,że można tylko kąt nachylenia zmienić. Szybę wyższą miałem od MGG Szyby. Z tego co się zorientowałem, wyższej niż ta którą robią nie mogą zrobić, bo za dużo wibracji jest. A jest chyba bodajże z 5-8 centów wyższa niż fabryczna. Ale za to jest węższa na bokach i trochę po rękawach bardziej daje. Pamiętaj,że jak jest mega upał, to przydaje się jednak niższa szyba :) Jest co prawda regulacja wysokości całej szyby,ale wtedy za bardzo już może wiać.

 

Regulacja reflektora.

Gałeczka kręci się luźno, ale spróbuj maksymalnie ją wkręcić-wykręcić i zobacz czy przekłada się to na wysokość reflektora. Jeśli nie - czeka Cię ściąganie plastików.

W razie czego, jest przy reflektorze dodatkowa regulacja góra-dół. Przy wprawnych rękach można spokojnie obniżyć lub podwyższyć, jeśli za wysoko świecisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ściągać plastiki ale żeby się dostać do taj gałki od spodu na kokpicie trzeba będzie zdjąć i boczne plastiki a te zdejmę już przy okazji kontroli akumulatora. Jeśli by kolega podpowiedział gdzie owa regulacja przy reflektorze jest to było by fajnie. Sam nie mogę namierzyć. Co do szybki pewnie będe myślał od wiosny, teraz spróbuje delikatnie coś pojeździć i zająć się sprzętem przez zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...