Skocz do zawartości

Wyjazd 29.07 przez Rumunie, docelowo GRECJA Zakinthos


krytek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jedziemy z zona na ok 2 tygodniowa obiazdowke. Wyjazd najprawdopodobniej 29.07 w godzinach wczesnych rannych z Bochnii (kolo krakowa).

 

Pierwszy nocleg - Rumunia jak nablizej Transalpina i pozniejszy przejazd przez trase. Nastepnie Przejazd przez Transfogaraska i w kierunku Grecji moze przez Serbie lub Bulgarie itd....

 

W Grecji chcemy sie zatrzymac na minimum 3 noce na wyspie Zakinthos nastepnie w kierunku Polski ......ale przez...

 

To tak bardzo ogolnie....na ta chwile

 

Nie szukamy kogos na cala trase bo wtpie abysmy sie dodagdali :) ale jesli jedzie ktos w kierunku Rumuni to mozna razem przejachac ....

 

Bierzemy namiot w razie checi spania poza hotelami oraz maly ekwipunek biwakowy .

 

Motor typ - adventure, predkosc bezpieczna ale szybka.

 

Nie mam pojecia jaki koszt wycieczki na ta chwile .

 

Planuje przejechac ok 5000 km.

 

Pozdr

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Orientowałeś się może w kwestiach cen noclegów ? Czy preferujesz biwakowanie na dziko ?

 

Robię podobną trasę, ale na początku lipca i zastanawiam się jakie są ceny zarówno za pola namiotowe, jak i za motele.

 

 

W Norwegii nie było problemów z noclegiem w środku sezonu, chociaż rozpiętość cenowa kempingów była znaczna (od 120 NOK do 400 SEK ) a bazowałem tylko na namiocie. Ciekawi mnie jak to jest na Bałkanach i w samej Grecji. Jak na złość dużo ludzi jeździ tam poza sezonem, a mało kto w lipcu i sierpniu i cieżko się czegoś dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tydzień jadę trasą, którą chcesz pokonać Krytek.

Więc jak będziesz chciał to odezwij się za Ok. 3 tygodnie to napiszę co i jak.

 

Ceny pole namiotowe w Grecji trzeba założyć ok 12 - 15 Euro ( namiot + moto + 1-2 osoby ).

Ze względu na małżonkę , która mogłaby nie wytrzymać na motorze kilkunastu dni po 400 - 500 km pod rząd rozważałem opcję przejechania promem w jedną stronę z Triestu ( IT ) do Patras ( GR ) jak się nie mylę. Kosztowo tyle samo co przejazd na kołach, rejs trwa ~ 30 godzin.

W Serbi jak ogladałem to nie opłaca się spać na polach namiotowych. Nocleg w pensjonacie / hotelu ze śniadaniem od 80 - 120 zł.

Rumunię robiłem w sezonie w zeszłym roku spontanicznie w któryś weekend wakacji. Nie było problemu z noclegiem na polu namiotowym , ale brałem domek bo cena różniła się od namiotu chyba 3-4 euro wtedy. Zapłaciłem ok. 15 euro. Rano okazało się , że cena zawierała śniadanie.

 

Rozczarowany byłem Tranfargarską, bardziej podobała mi się Transalpina - ale to moje subiektywne odczucia.

Odradzam podróżowanie tymi trasami w wakacyjne weekendy. Jeden wielki korek.

 

Szerokości i pozdrawiam

Michał.

Edytowane przez unp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie ze Michal ze jedziesz podobna trasa i napewno odezwij sie jak wrucisz bo jestesm b. ciekawy co i jak na trasie jest.

 

Ogolnie to biore namiot aby miec opcje spania kiedy sie nie ma opcji spania w hostelach czy motelikach przdroznych i specjalnie nie chce jechac do hotelu jesli jestem w fajnym miejscu gdzie mozna sie rozbic i poobcowac z natura.

 

Nie mam pojecia co gdzie ile kosztuje, wiec bede zbieral informacje juz niedlugo. Ogolnie biore minimum 1500 euro gotowki i w droge i karty debetowe.

 

Do wyprawy doszedl kolejny punkt : mianowicie z Albani do Wloch promem i do Rzymu i dopiero do polski.

 

Wiadomo to dopiero plany ......



Wczoraj troche poczytalem o grecji i troche sie przestraszylem ze ciezko znalesc jakis nocleg w ciemno i nie chcac w upale szukac wolnego pokoju , zabukowalem pokoj na 4 noce ze sniadaniem na dwie osoby za cene 132 euro co mnie troche pozytywnie zaskoczylo bo mysle ze cena jest bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...