Skocz do zawartości

Lato 2015,poludniowe wybrzeze Europy.


grzesiek81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatecznie pojechałem z dziewczyną na 1 moto, dlatego trasę lekko zmodyfikowałem. Lecieliśmy z Gdyni przez Niemcy do Austrii na Grossa. Dalej na Stelvio we Wloszech, następnie Werona, Wenecja, Maranello, Florencja, Piza, La Spezia, Portofino, Genua, Sanremo i na Lazurowe. W okolicach Cannes mieliśmy chatkę. Objechalismy Monako, Niceę, Cannes, Saint Tropez + okolice. Dalej Szwajcaria i tu: Wielka Przełęcz św. Bernarda, dalej na Furkę, Nufenen, Susten, Grimsel.... Pass do miasteczka Engelberg. Tam 1 dzień pochodzilismy po Alpach (już z buta) :) Powrót przez Liechtenstein, kawałek Austri, Niemcy do Gdyni - 16 godzin jazdy, ok. 1400 km.

Łącznie zajęło nam to 18 dni. Przejechaliśmy 6738 km. Spaliśmy po hotelach, pensjonatach, we Włoszech na campingach. Wszystko łapaliśmy na miejscu. Koszta ok 10 tys.

 

Pozdrawiam

Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale...

 

http://wyprawy-patryka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem/widziałem żadnych motocyklistów biwakujących na dziko, czy są za to jakieś kary - nie wiem. Ale po drodze jakieś miejsce można znaleźć. Moim zdaniem jeśli rozbił byś się gdzieś wieczorem i zwinął rano to nie powinno być żadnego problemu (oczywiście gdzieś na obrzeżach miast lub poza nimi, nie w centrum).

Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale...

 

http://wyprawy-patryka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz czy jest mozliwosc dzikiego biwakowania po drodze?widziales jakis motocyklistow dziko biwakujacych?czy to raczej niemozliwe?

Cześć, rozbijaliśmy namioty we dwóch z bratem raz w Niemczech i pięć razy w Szwajcarii, na dziko oczywiście i nikt nie zwracał nam uwagi. Raz spisała nas policja Szwajcarska, sprawdzali nas bo niby w okolicy były jakieś incydenty, byli mili i oczywiście bez mandatów i słowem nie wspomnieli, że nie wolno biwakować a było to nad rzeką 20 m od szosy. Jak znajdziesz dobre miejsce i nie ma zakazu biwakowania, a spotkaliśmy ich sporo, to rozbijaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...