Skocz do zawartości

Warszawa-Stambuł-Ateny 2015


mare36ks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Super sprawa taki wyjazd. Moje plany ewoluowały do praktycznie takich samych rozmiarów. Z tym że ja uderzę wpierw przez Chorwacje, Serbię, Kosowo, Albanię, kilka dni w Grecji i jak będą siły to Istambuł na jedną noc, a na powrocie podobnie również bo przez Rumunię :) Na razie mam w planach 3 tygodnie i końcówkę czerwca, początek lipca na wyjazd :)

Dlatego tym bardziej trzymam kciuki za pozytywną realizację przedsięwzięcia :)

 

I jedno zasadnicze pytanie: Co trzeba mieć aby wjechać do Turcji ?? Paszport zapewne, ale jakieś zielone karty czy coś podobnego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turcja - paszport + wiza (albo elektronicznie) albo na granicy - ok. 30$ już nie pamiętam.

Przed wjazdem na autostradę wykupujesz opłatę (naklejkę - ja miałem na szybie) i jak przelatujesz przez bramki, z automatu ci odejmuje z konta. Jak już nie będziesz miał, bramki wydają sygnał ale to chyba tylko tyle. Często gawiedź lata bez opłat i jeszcze nic nie słyszałem aby było nie tak. Jeden most w Stambule płatny. Stambuł = duuuże korki - wal prawym pasem/poboczem. Kicha taka, że jako 2oo możesz lecieć najwyżej 80km/h. Kumpel dostał mandat ale go olał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tyle ?? żadnych jakiś dziwnych rzeczy nie trzeba mieć ? lepiej miec gotówkę w ich walucie, czy euro też biorą

na granicy przeszukują rzeczy osobiste ?

 

w internetach ostatnio pisali że niedługo będzie można do Turcji wjechać tylko na dowód, ale nie sprecyzowali kiedy dokładnie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a premier Turcji zapowiadał zniesienie wiz dla Polaków . Zapomniał tylko powiedzieć od kiedy :banghead:

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tego powodu bym się nie cieszył. Będą żądać wzajemności.

A jakie to ma znaczenie ? Zniesienie wiz ułatwia tylko podróżowanie i nic więcej . Uważasz że za zniesienie czegoś co kosztuje 20 USD i ewentualne "odwzajemnienie" się z naszej strony spowoduje nagle jakieś nieprzyjemne dla nas konsekwencje ? Zaleją nas Turasy czy co ??? Bo nie bardzo rozumiem Twoje obawy

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , masz rację . Utrzymanie wiz znacząco podnosi nasze bezpieczeństwo . Ja bym jeszcze proponował powstawiać z powrotem szlabany i zamknąć granice tak jak kiedyś , może nikt się nie prześlizgnie :eek: Wiesz , jakoś nie widzę związku , ale może mnie oświecisz i napiszesz coś więcej o tych konsekwencjach

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę dyskusje należałoby założyć osobny wątek. Rozumiem Mongora, niedługo do Francji czy Niemiec będziesz wjeżdżał jak do państwa islamskiego. A jak Tobie za Biedronką zaczną stawiać meczet - to może być już za późno.

Oni raczej nas u siebie nie tolerują !

Edytowane przez JanuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator? może w meczecie, za biedronką :-)

Ale się ciekawa dyskusja zawiązała :-D

Miło popatrzeć jak to religia dzieli ludzi... eh...

To chyba nie kwestia religi przynajmniej z ,, naszej strony".

Wiz dla Turków chyba nie możemy znieść samodzielnie tylko w ramach traktatów europejskich.Turcy mogą zrobić co chcą bo są niezależnym krajem.

Miałem przyjemność pojeździć po Turcji motocyklem i uważam, że to generalnie bardzo sympatyczny kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...