Skocz do zawartości

Moj patent z airboxem :)


Pierun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Chcialem sie pochwalic patentem jaki wlasnie zastosowalem :mrgreen:

Nudzilem sie cholernie, wiec przypomnialo mi sie ze mialem zobaczyc czy nie pojdzie cos wykombinowac z airboxem w moto, w ktorym brakowalo takiej rurki nadajacej lepszy dzwiek i ograniczajacej nieco doplyw powietrza (ostatnie zdjecie). Jakis czas temu juz kupilem gumy na lagi od simsona za 5zl :). Pocialem je troche, wsadzilem, uszczelnilem pianka do uszczelniania okien i teraz mam piekny basowy pomruk, a nie takie wycie jak przy tjuningowych filtrach ktore mi sie zupelnie nie podoba :buttrock:. Dodatkowo przy odkreceniu manety do konca motocykl nie dlawi sie zbyt duza iloscia powietrza na malych obrotach. W sumie mala rzecz a cieszy :buttrock: Do obejrzenia na zdjeciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trzeba. Ale po wyjeciu tej gumy, poprzedni wlasciciel pewnie tez nie regulowal :clap:.

Ja to zrobilem tak, ze najpierw dostawala troche za malo powietrza, bo nie wchodzila do konca na obroty. Stopniowo skracalem kazda z rurek az silnik mogl osiagnac maksymalne obroty. Gaznik mam chyba dobrze ustawiony, bo swieca ma kolor taki jaki powinna :(.

Chyba bys musial te wloty zrobic tak, zeby sie otwieraly przy wiekszych obrotach, wtedy pewnie by sie wkrecala na jeszcze wyzsze od pedu powietrza :(. Przy malych obrotach by sie dlawil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o te dwie rurki przez które wlatuje powietrze? Jak tak, to myślałem że jeszcze jakaś rurka na to idzie :(

 

Bo mam taki kłopot, często przy ruszaniu na jedynce silnik się dławi i nie chce się wkręcić na obroty i jak w tym czasie nie wcisne sprzęgła i nie dodam gazu to gaśnie. Więc musze ruszać na pół sprzęgle z wysokich, nie wiesz co to może być? Jak już ruszę do wszystko dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze masz zle ustawiony gaznik. Tez tak mialem, wlasnie jak nie mialem tych rurek :(. Sprawdz czy ta guma, ktora laczy gaznik z filtrem nie wpadla Ci do filtra, wtedy wszystko jest nieszczelne i bierze za duzo powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...