Skocz do zawartości

Rumunia Transfogaraska,Transalpina LIPIEC/SIERPIEŃ 2014


mareks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..... wyjazd na Transfogaraską do Rumunii na przełomie maja i czerwca upadł ponieważ jak pisali koledzy z forum trasa jest przejezdna z reguły od połowy czerwca.... wiec rzeczywiscie nie było sensu sie tam pchać w nieznane warunki.

 

Powstał nowy pomysł wyjazdu na przełomie lipca i sierpnia czyli 31 lipiec do 3 sierpień ( wyjazd byłby 30 lipca w godzinach popołudniwych ).Pogoda powinna nie robić psikusów i trasa na 100% przejezdna. Plan wyjazdu jak poprzednio ustalany na maj / czerwiec czyli wyjazd z Lublina w stronę Barwina , przez Koszyce Debraczyn do Oradeii i tu kierujemy się na miejscowość Avrig gdzie będzie pierwszy nocleg przed Transfogarasanem... miejscowość leży tuż przy wjeździe na trasę. Po przejechaniu tej trasy (TRANSFOGARASKIEJ ) dojazd do Ramnicu Valcea i tu kierujemy się na Transalpinę ( miejscowości Horezu,Bumbesti Pitic ,Novaci ,Ranca - i tu nocleg. Później przejazd Transalpiną i powrót przez Węgry gdzie bedzie również nocleg w okolicach Hajduszoboszlo do Polski .

 

Jeżeli byłby ktoś chętny na ten wyjazd bardzo proszę o informację ponieważ z mojej grupy z którą jadę jest nas chętnych ok 6 osób .Grupę planujemy ok 12 motocykli więc jezeli ktoś chętny to proszę o informację i będę podawał całkowite koszty zaplanowanych noclegów i plan dokładny wyjazdu.

W każdym razie ja zapraszam na ten wyjazd ,bo zapewne będzie super. post-45533-0-66665500-1398247335_thumb.jpg

Zdjęcie zrobiłem osobiście na wyjeżdzie w ubiegłym roku - lipiec.

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej cieszę się ,że już jest ktoś dodatkowo chętny... wyjazd będzie napewno udany...byłem tam rok temu z tym ,że autem...i szczerze mówiąc byłem zachwycony widokami.

Co do kosztów.... wiadomo koszt paliwa,noclegi 3 poza granicami kraju ( dwa w Rumunii jeden na Węgrzech ) My jadąc z Lublina będziemy mieli jeszcze jednen nocleg przy granicy w Barwinku....lub już na Słowacji ponieważ będziemy chcieli wyjechać 30 lipca po południu.... Nie wiem skąd będziesz jechał i czy spotkamy się ewentualnie w Polsce czy np na Słowacji 31 lipca tj czwartek.... możesz dojechać do Barwinka i nocować tak jak my 30 lipca ,by rano skrócić sobie dystans do pierwszego noclegu w Rumunii i zmniejszyć sobie odległość na ten dzień jazdy. ( dla nas to bedzie 300 km bliżej - dlatego wyjazd 30 lipiec po południu i ten nocleg przy granicy).Noclegi w granicach cenowych 40-70 złotych osoba więc całość noclegowo myślę ,że nie przekroczy 200 zł za te trzy noce za granicami.Warunki oczywiscie do spania bardzo dobre w sprawdzonych częściowo pensjonatach a nie jakieś tam parkingi, czy trawniki przy stacjach paliw.

Później zamieszcze pełny plan wyjazdu.....

Słyszałem ,że warto pojechać najpier Transalpiną i wrócić Transfogarasanem....choć jak widziałem to rok temu , to czy z jednej czy z drugiej strony się pojedzie widoki...DOSKONAŁE. A logistycznie chyba będzie lepiej pojechać najpierw Transfogaraską i wrócić Transalpiną.

Myśl co do wyjazdu ja za jakiś czas dołącze szczegółowy plan. Koszty więc - to paliwo , i nie wiecej niż 200 na noclegi .



Zobaczyłem ,że jesteś z okolic Wawy więc pewnie jechałbyś z nami do Barwinka i tu z noclegiem..... i rano dalej.... spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ... więc spokojnie moglibyśmy się spotkać w Lublinie. Wstępnie wpisuję Cię na listę . i będziemy w kontakcie.



Gdybyś miał jakieś pytania lub propozycje... to bardzo proszę przedstawiać... ponieważ cały wyjazd jest do dogadania tak by wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z organizacji i z samego wyjazdu. Co do mojego towarzystwa z którym planuje wyjazd to spoko ludzie i zawsze wszedzie jest bardzo dobra atmosfera.

Co do samych noclegów przedstawię wszystko już blizej wyjazdu.... Jeżeli jechałbyś z nami z LUBLINA to dojdzie jeszcze nocleg w Iwoniczu na prywatnej kwaterze 35 zł za osobę za noc .Ale całość kosztów nocegu nie powinna przekroczyc 200 zł.( 4 noclegi )

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Śledzę z uwagą temat wyjazdu i jeśli o mnie chodzi z przyjemnością się do Was przyłączę. Od dawna marzy mi się wyjazd w karpaty rumuńskie i jak macie miejsce jestem zdecydowany pojechać. Ogólny plan trasy podaba mi się i data jest dla mnie celująca. Co do szczegółów podaje maila [email protected] Pozdrawiam wszystkich i di zobaczenia w trasie Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ,że jest taki odzew na ten wyjazd.... stawiam ,że będzie udany. Panowie wpisałem Was na liste wyjazdową.... napewno blizej wyjazdu tak pewnie ok połowy czerwca trzeba będzie się zdeklarować na 100% ponieważ robię rezerwacje i muszę dokładnie wiedzieć kto jedzie na 100%. Listę wyjazdową z rezerwacją noclegów zamkniemy pewnie ok 15 czerwca. Bez mozliwości dopisania.... oczywiscie jak ktoś bedzie chciał jechać to będzie mógł ale noclegi na trasie juz we własnym zakresie.



Plan wyjazdu dokładny jest taki....30 lipca wyjazd z Lublina w godzinach popołudniowych... lub jak kto chce w każdym razie by na wieczór dotrzeć do Iwonicza Zdrój na pierwszy nocleg - tak by na nastepny dzień skrócić trasę .Odległość Lublin -Iwonicz to ok 240 km.

Nocleg w Iwoniczu i rano tj. 31 lipca wyjeżdzamy w stronę Barwinka i przez Słowację ( Kosice), Węgry (Debreczyn) docieramy do przejscia granicznego w ORADEA. Z granicy kierujemy się na Cluj, Alba Julia,Sibiu i docieramy na nocleg do Simbata de Sus. Odległość z Barwinka ok 750 km i czas jazdy wg. google ok 9,30 .Wiadomo będziemy jechać autostradami w większej części więc czas ulegnie skróceniu.Jest to dzień w którym trzeba przejechać najwiekszą ilość kilometrów.

1 sierpnia z rana wyjazd i przejazd Transfogarasanem do miejscowości Ranca ,położonej na wjeżdzie na Transalpinę . Odległosć do przejechania na cały dzień to ok 260 km. Więc light.Nocleg w Ranca.

2 sierpnia wyjazd z rana przez Transalpinę i kierujemy się na Oradea i dojazd na nocleg do Hajduszoboszlo. Odległość na ten dzień to ok 450 km.... Więc też raczej bez problemu. Nocleg w Hajduszoboszlo i w niedzielę 3 sierpnia ruszamy na Polskę. Do Lublina bedziemy mieli ok 550 km.

 

Mam nadzieję ,że kilometry nie przerażają.... w końcu 500 dziennie do przejechania spokojnie . Część tras przebiega jak pisałem autostradami więc nie będzie żle.

Jeżeli macie jakieś sugestie to śmiało pisać i może w jakiś sposób udoskonalimy nasz wyjazd.

Koszty noclegów które są zarezerwowane :

Iwonicz Zdrój 35 zł osoba.

Simbata de Sus ok 14 euro osoba w pokoju 2 osobowym

Ranca ok 13 euro w pokoju 2 osobowym i 4 osobowym

Hajduszoboszlo ok 14 euro w pokoju 2 osobowym

Razem koszty 41 euro i 35 złotych .

 

 

Już tak na marginesie- jedziemy jeszcze na przełomie maja i czerwca w Karkonosze.... może i tu pojedziecie to sie bliżej poznamy .Temat wyjazdu w Karkonosze jest zaczęty w innym poscie.Czas wyjazdu 3 dni.Koszty ....małe.

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marek. Ja przyjadę na nocleg do Iwonicza gdyż moim zdaniem grupa powinna się zebrać już w polsce , a dalej w trasę już wszyscy razem. Co do tego czy pojadę napewno....jeśli o mnie chodzi jest to decyzja przemyślana i skoro się zadeklarowałem pojadę napewno. W karkonosze się nie wybieram bo już znam te klimaty , ale dziękuję za propozycję. Jeśli będzieś czegoś potrzebował odnośnie spraw organizacyjnych ,a będę w staniE Ci jakoś pomóc pisz na maila (adres podałem w pierszym poście0 . Pozdrawiam wszystkich Jarek :dry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Jarku. Będziemy więc w kontakcie blizej wyjazdu.... napewno jeszcze się ktoś "wykruszy" i ktoś dopisze do listy. Jak to zwykle bywa. Zawsze przy planowaniu lista chetnych jest dłłłuuuuugggga a gdy przychodzi do wyjazdu....to wyjezdza 4 pewniaków.

Ale mamy jeszcze trochę czasu. Napewno muszę dorezerwować jeszcze kilka noclegów.Ale damy radę.

Pozdrawiam i bede pisał na priv. mój mail [email protected]/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...