Skocz do zawartości

wyprawa do Iranu 2014.


wojxxx1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , poszukuję chętnych na wyprawę motocyklową do Iranu ,
trasa przebiegać będzie przez Słowację , Węgry , Serbię , Bułgarię , Turcję , Gruzję , Armenię ,Azerbejdżan , Iran i Irak . To jest na razie tylko wstępny plan , wszystkie szczegóły będą ustalane w momencie zebrania chętnych . Zakładam ,że wyprawa odbędzie się w lipcu lub sierpniu i potrwa około miesiąca. To nie ma być wyścig , tylko spokojna jazda z całym mnóstwem atrakcji i zwiedzania , Gdzie będzie można ,śpimy pod namiotami w pensjonatach , ale możemy również zatrzymać się w jakimś dobrym hotelu. Myślę o przejechaniu tej trasy w 2-4 motocykli. Dbamy o bezpieczeństwo i czerpiemy z tej wyprawy mnóstwo przyjemności i radochy :) .
Jeżeli chodzi o mnie to mam 39 lat i spore doświadczenie w podróżach ,choć motocyklem zrobiłem dopiero jedną poważniejszą wyprawę , to znaczy rok temu z żoną objechaliśmy całe Balkany , jestem pewien ,że to się uda. Osoby chętne proszę o kontakt [email protected]. Będę również wdzięczny za rady osób które już tam dojechały :)
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem tam w 2007. Tzn jechalem z Ukrainy promem do Gruzji, potem Armenia, Gruzja, Turcja, Iran, Turcja, Bulgaria, Romania itd.

Wjechalem do Iranu bez CPD, da sie? Da sie :D Tylko siedzialem na granicy 25 godzin i musialem komus dac w lape.

Miej na uwadze, ze tam jest masakrycznie goraco (bylem tam w srodku lata) i niezle sie odwodnilem.

Stwierdz sobie, jak tam jest obecnie z tankowaniem. Na pare tygodni przed moim wyjazdem tam wprowadzili karty i przydzial. Ja tej karty nigdzie nie kupilem, zawsze jakos sepilem od ludzi :) Ale i tak przejechalem tam okolo 2000km. Poza tym w Iranie jest genialnie, ale mi sie nie udalo dotrzec do historycznych miast. Fajnie jest podobno w gorkach na polnoc od stolicy.

No i z Armenii do Azerbejdzanu raczej nie wjedziesz. Ale w sumie tez nie wiem, jak to tam na dzisiaj wyglada.

Udanej trasy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i za cenne rady. Czytat , wiem ,że jest tam masakrycznie gorąco ale myślę ,że na motorze to może nawet będzie przyjemne. Po przyjeździe daj znać jak było . Życzę udanej wyprawy.



Sorki ,oczywiście ,źle sczytałem nick odpowiadałem Adziowi a nie Czytatowi. Mój błąd jestem dość świeży na forum :) .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tych temperatur to nieco watpie, by to moglo byc przyjemne :) Tam bylo ZNOSNIE gdzies do 6-7 rano. Pozniej kolo 10 robila sie jakas masakra i przez kolejnych kilka godzin bylo coraz gorzej. Musisz sam sie przekonac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , trochę zmieniłem plany wyjazdowe , posiedziałem przy mapie i stwierdziłem ,że trasa przebiegać będzie tylko przez Słowację , Węgry , Serbię ,Bułgarię , Gruzję, Armenię i Azerbejdżan. Dłuższa trasa była by mordercza a mam zamiar trochę pozwiedzać . Wstępny plan wyjazdu wyjazdu początek lipca. Może ktoś dołączy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...