Skocz do zawartości

Majówka w Chorwacji


Doozer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

z racji dość ciekawie zapowiadającego się weekendu majowego, postanowiłem po raz pierwszy w tym roku wykorzystać 3 dni urlopu pomiędzy 26 kwietnia a 4 maja, przez co będę miał 9 dni wolnego. Całkiem sensowna ilość, aby zrobić nieco dalszy wypad w jakieś ciepłe miejsce :) Chodzi mi po głowie Chorwacja, przejazd przez Słowację i Węgry do wybrzeża, przejechać się magistralą np do Makarskiej, ew Dubrovnik, jakieś miasta po drodze zobaczyć, trochę chilloutu na plaży z piwkiem i takie tam. Póki co luźny pomysł, w tym terminie powinno być już ciepełko także spanie w namiotach jak najbardziej by mi pasowało. W razie było by nas 3-4 osoby, to można coś podobnego ogarnąć. Najlepsza opcja dla mnie to wyjazd 26 kwietnia i jakieś 5-6 dni wycieczki, tak aby 1 maja wrócić do kraju.

Edytowane przez Doozer

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

z racji dość ciekawie zapowiadającego się weekendu majowego, postanowiłem po raz pierwszy w tym roku wykorzystać 3 dni urlopu pomiędzy 26 kwietnia a 4 maja, przez co będę miał 9 dni wolnego. Całkiem sensowna ilość, aby zrobić nieco dalszy wypad w jakieś ciepłe miejsce :) Chodzi mi po głowie Chorwacja, przejazd przez Słowację i Węgry do wybrzeża, przejechać się magistralą np do Makarskiej, ew Dubrovnik, jakieś miasta po drodze zobaczyć, trochę chilloutu na plaży z piwkiem i takie tam. Póki co luźny pomysł, w tym terminie powinno być już ciepełko także spanie w namiotach jak najbardziej by mi pasowało. W razie było by nas 3-4 osoby, to można coś podobnego ogarnąć. Najlepsza opcja dla mnie to wyjazd 26 kwietnia i jakieś 5-6 dni wycieczki, tak aby 1 maja wrócić do kraju.

Pomysł Super. Zjeździłem praktycznie cała magistralę. Polecam góre sv.Jure

"Podczas dobrej jazdy na motocyklu

przeżywasz więcej w ciągu 5 minut

niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."

 

Burt Munro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego raz w życiu jechałem magistralą ale to kilka ładnych lat temu samochodem i już wtedy powiedziałem sobie, że muszę tu kiedyś przyjechać na moto :) W zeszłym sezonie już się przymierzałem początkowo w tamtym kierunku ale ostatecznie wybór padł na Rumunie, dlatego mając teraz możliwości ogarnięcia sobie w pracy naprawdę długiej majówki, chciałbym na jakieś 6 dni zaliczyć Chorwację. A jak nie teraz to może w okresie sierpień/wrzesień na dłuższy urlop, dodatkowo Czarnogóra, ew Albania, czas pokaże.

 

To co, łapiesz się jak coś teraz ;) ? Ja do Rz mam 30min więc logistycznie byłoby wygodnie.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja kolego raz w życiu jechałem magistralą ale to kilka ładnych lat temu samochodem i już wtedy powiedziałem sobie, że muszę tu kiedyś przyjechać na moto :) W zeszłym sezonie już się przymierzałem początkowo w tamtym kierunku ale ostatecznie wybór padł na Rumunie, dlatego mając teraz możliwości ogarnięcia sobie w pracy naprawdę długiej majówki, chciałbym na jakieś 6 dni zaliczyć Chorwację. A jak nie teraz to może w okresie sierpień/wrzesień na dłuższy urlop, dodatkowo Czarnogóra, ew Albania, czas pokaże.

 

To co, łapiesz się jak coś teraz ;) ? Ja do Rz mam 30min więc logistycznie byłoby wygodnie.

Witam,

 

jestem wstepnie zainteresowany udzialem... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej Doozer

Wpadłem na taki sam pomysł i starujemy z NYSY 26-04-14 rano na 6 moto, lecimy na Węgry pierwszy nocleg okolice Keszthely (Jezioro Balaton).

na drygi dzień Chorwacja okolice Seni morze Zadar (Organy Morskie) zależy na ile cztery litery wytrzymają, tam dwa dni przerwy koniecznie chcemy zobaczyć Plitvickie jeziora.

Następnie nocleg Split lub Makarska i ruszamy do Dubrovnik tam nocleg a właściwie dwa ponieważ jeden dzień chcemy poświęcić na wycieczkę po Czarno Górze.

Co do powrotu nie mammy konkretnych planów ustalimy to na miejscu.

Wypad na być bardzo budżetowy,namioty śpiwory i dzicz.

Jeśli lecicie w tym samym czasie morze spotkamy się gdzieś w Chorwacji??? na mały wieczór integracyjny przy regionalnych napojach (Rakija)

 

Pozdro

Edytowane przez Hofrat_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odżałujesz parę euro na winietkę na Austrię to bez problemu przelecisz w jeden dzień z Nysy do Zadaru[sprawdzone nie raz,z Prudnika wychodzi ok 1000 km].W ten sposób zaoszczędzisz jeden dzień z dojazdu.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no ja najchętniej bym poleciał w sobotę z rana np 6-7, w piątek na wieczór wracam z wawy do siebie, także ogarnąłbym moto, bagaże itp i jestem gotowy. Póki co z racji braku zainteresowania tematem odpuściłem, planując jakiś bliższy 2-3 dniowy wypad na Słowację, jednak póki co pogodowo niezyt ciekawie się zapowiada. W razie miałoby im się sprawdzić to wolę wybrać pewniejszy kierunek na południe, a plany na Słowację jakoś mogę odkręcić, ew przełożę na inny termin. Z wyjazdem chciałbym się wyrobić w max 6 dni, tak aby 1 maja wrócić do PL.

 

Kolego Hofrat- w razie mi wypali wyjazd to pewnie też bym leciał w okolicach balatonu, także być może uda się wcześniej gdzieś tam złapać po drodze :)

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter 1600 dzięki za info ale nie chodzi tu o kilka euro na winietę po prostu nigdy nie byłam nad jeziorem Balaton a skoro jest prawie po drodze głupio byłoby je ominąć, jak znam życie pewnie będziemy wracać przez Austrię.

Co do wyjazdu pogoda nie ma znaczenia mamy twardą ekipę tylko śnieg może nas zniechęcić i tylko ze względy na bezpieczeństwo.

Niestety dziś zmieniły się plany co do wyjazdu ruszamy dzień wcześniej czyli w piątek (pewnym osobom udało się dostać urlop wcześniej ).

 

Doozer bardzo chętnie jak się zdecydujesz daj info wyślę ci kontakt na pocztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzisiaj podjąłem ostateczną decyzję, ok 6 rano w sobotę wylatuję od siebie( Nowa Dęba) i trasą tak jak pokazuje google maps lecę w kierunku balatonu, najprawdopodobniej tam nocleg( w planach spotkanie z kolegą Hofrat) i na drugi dzień do wybrzeża w Chorwacji i magistralą na południe. Jeśli ktoś chętny aby się podczepić to zapraszam.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...