Skocz do zawartości

Urwana śruba regulacji zawieszenia CBR 1000 Sc57 - Pomocy! :(


Tylik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam niezły problem, a wręcz bajzel :( wczoraj wziąłem się za regulacje zawieszenia po poprzednim właścicielu, i ledwo co zacząłem od napięcia wstępnego sprężyny, a urwała mi się w ręku dosłownie bez żadnej siły (mały śrubokręt płaski) - śruba na wkrętak płaski od regulacji siły tłumienia.. która jest mocowana na klucz płaski "12" w dolnej części lagi (lewa strona) w mojej Cbr 1000 Sc57A 2005'

Co robić w tym wypadku??

8sqo.jpg

Na fiszkach Hondy widze że nie jest to do zamówienia, tylko cała dolna część w całości lagi :/


Popróbuje może dorwać tą całą srebrną śrube z jakiś pogiętych "wypadków" - ale rozumiem że bez wyjęcia, rozebrania i wymiany oleju w ladze się nie obędzie by to naprawić?? ehh :/
będe wdzięczny za pomoc! bo jestem w dupie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wykręcić obsadę regulatora dobicia. Regulator wykręcić z obsady można jedynie do "wewnątrz".

 

Skoro robisz coś po poprzednim włascicielu, a stan jest jaki opisujesz to nie rozumiem dlaczego wymiana oleju w zawieszeniu to jakiś problem. Wręcz obowiązkiem w takiej sytuacji powinien być pełen serwis zawieszenia, z myciem i weryfikacja wszystkich części. O prawidłowym oleju i ustawieniu prawidłowego poziomu nie wspominając.

Skoro bierzesz się za regulacje zawieszenia pod siebie, co się bardzo chwali to zrób to z głową.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiane oleju w lagach na nowy Motula 10W + nowe uszczelniacze Ariete, robić planowałem na wiosne 14' (lagi nie ciekną, i nie pocą się) wraz z nowymi klockami na przód Nissin, ale widać muszę wcześniej się tym zająć :/ ehh..

 

Pełen serwis już był obowiązkowo, jak tylko kupiłem moto w październiku: olej w silniku, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy + nowy oplot, filtry powietrza.



tak nawiasem - jeżeli ta śruba regulacji jest ukręcona to olej nie będzie mi wyciekał podczas jazdy jeżli na kołach chce jechać do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...