Skocz do zawartości

Yamaha xj problem z odpaleniem


zielunn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problemem jest Yamaha xj 600. Stała dosyc dlugo nie odpalała. Dałem ją do mechanika odpaliła mowi ze jakis plyn do gaznikow czyszczenia wstrzyknal i ustawil gazniki. Pochodzila mi moze z miesiac ale od zawsze miala problem po zrobieniu przez tego mechanika ze jak dluzej postala to musialem ja bardzo dlugo krecic na ssaniu i zalapywala na 1 cylek lub 2 potem na 4 nie raz na 3 chodzila. Po czasie problem nawarstwial sie tak ze nie odpalila wcale . Teraz tylko łapie. Swiece maja piekna iskre napewno sa dobre jeszcze je wypalilem zeby bylo okej. Więc jak dmuchne w wezyk ktory idzie do pompki paliwa i krece to zalapie i chodzi na 1,2 garku po czym jak dodam gazu gasnie.Jesli nie dodaje gazu i tak po minucie czy ilus zgasnie. Swiece sa niby wilgotne,podlewalem je ale efekt jest taki sam. Prosze o propozycje co moze byc przyczyną. jesli chodzi o silnik kompresje ma i jak chodzila na 4 garki naprawde miala moc. Mysle ze albo pompka paliwa ktorą sprawdzal mechanik nie dawno i podaje paliwo albo najbardziej prawdopodobne gazniki ;/ Jesli to gazniki rozkrecal ktos takie kiedys? trzeba od nowa pewnie regulowac je? samemu moge sie tego podjac tzn samego czyszczenia? Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :))

Edytowane przez zielunn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzyknąć to on sobie powinnien olej do głowy :P Żadne takie wpuszczanie albo (o zgrozo) traktowanie kompresorem/sprężonym powietrzem do czyszczenia RTV nic nie daje. Czyszczenie ma polegać na rozkręceniu gaźników na czynniki pierwsze i porządnym wyczyszczeniu wszystkich elementów. :D Mniej więcej w xj wygląda to tak:

Dopiero po czyszczeniu należy je przeregulować. To pownno pomóc. Mi virago 1100 paliła tylko na jeden gar jak miała rozregulowane gaźniki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...