Skocz do zawartości

Suzuki GT 250 A '76


Rumcais
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Generalnie w motocyklu już na przestrzeni miesiąca miałem sporo grzebanka, ale teraz wyskoczył problem, którego za Chiny nie potrafię zreperować. A mianowicie: nie pali. Brzmi prosto, ale, kurna, co się stało to nie mam pojęcia.

 

Świece są sprawne, gaźniki czyste. Mam za sobą spuszczanie paliwa z całego motocykla i przegląd wszystkiego po kolei: wymieniłem filtr kranika, bo był poszarpany i myślałem, że syfu sporo się do środka dostaje (miałem przerdzewiały bak i trochę tego wpadało) i to jest problemem. Ale jak nie palił, tak nie pali. Wcześniej mi świece kopciło i zmniejszyłem trochę dawkę oleju, ale i tak sobie nie pojeździłem od tego czasu, bo nie da się go zapalić.

 

Motor daje się odpalić na pych, ale nie ma kompletnie mocy i prawy gar nie pali. Do tego ma dość opóźnioną reakcję na gaz.

 

Co proponujecie? Coś z instalacją zapłonową? Podejrzewam, że znajdzie się sporo rzeczy, które to mogą spowodować.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolot jest szczelny? To motocykl z silnikiem dwusuwowym, ja szukał bym "lewego powietrza", lub przyjrzał się gaźnikowi.

Jak wygląda opóźniona reakcjaa na gaz ? Odkręcasz manete, dławi się, gdy puścisz wchodzi na obroty?

Czy może po dodaniu gazu dławi się i po chwili wchodzi na obroty?

Edytowane przez Żurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wpadłem na pomysł sprawdzenia powietrza dzisiaj - jeszcze tego nie zrobiłem, zabieram się jutro.

Gdy odkręcam manetę, to się właśnie nie dławi. Wszystko wygląda niby w porządku, oprócz tego, że późno reaguje na dodanie gazu - po prostu opóźnienie. No i w porządku nie jest to, że jak już wbija na obroty, to robi to cholernie wolno, ale podejrzewam, że jest to wina (może) właśnie regulacji powietrza.

Dzięki za pomoc, jeśli ktoś ma jakieś inne podejrzenia - walić z grubej tuby. Jutro wyjeżdżam na dwa tygodnie, więc Suzi trochę postoi, a chciałbym się za nią zabrać już przed wyjazdem.

Ps. Słyszałem o stronie internetowej, na której podane są dokładne dane do regulacji np. gaźnika itd. Wie ktoś o jaką stronę chodzi? Podejrzewam jednak, że mojego motocykla tam nie będzie. Zawsze można spróbować... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...