Skocz do zawartości

[Problem] nowy napęd - dziwny odgłos przedniej zębatki Suzuki GN 250


Wolf1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

założyłem do mojego Suzuki GN250 93r. nowy zestaw napędowy. Wszystko niby bez problemu zrobione, ale przednia zębatka wydaje dziwne odgłosy, które nasilają się im szybciej jadę. Na biegu pierwszym nic prawie nie słychać, a na dwójce wyraźnie słychać odgłosy. Nie szczędziłem 'smaru' więc na sucho na pewno nie pracuje łańcuch. Sprawdzałem wielokrotnie ustawienie koła jak i naciąg - wydaje się być wszystko jak przedtem i poprawnie(jak w instrukcji)

Zestaw napędowy firmy DID X-ring VX2

Co do zestawu to jestem pewien, że dobrze dobrany. Ta sama ilość zębów, wszystko identyczne jak w starym.

Przyglądałem się dziś przedniej zębatce i delikatnie puszczałem sprzęgło, aby sprawdzić jak wchodzą zęby w łańcuch i wszystko wydaje się być dobrze. Na biegu pierwszym zupełnie nic nie słychać, ale na dwójce i wyżej nie wiem czemu zębatka się odzywa(bądź x-ringi - typowe brzęczenie im większa moc tym bardziej robi "bzzzz").

Może minimalnie źle wchodzą zęby w łańcuch czego nie widać gołym okiem? A może jak się łańcuch rozciągnie nieco to przestanie wydawać te odgłosy? ( choć wolał bym się nie mylić jak mi nowy napęd w trasie pierdyknie...)

 

U mnie występują podobne odglosy jak na tym filmiku z YT:

 

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

Marek K.

Edytowane przez Wolf1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...