Skocz do zawartości

Objazdówka Litwa,Łotwa,Estonia 16.07-27.07.13


RYCHU79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Nowego tematu nie będę zakładać skoro wyprawa już była ;) w innym temacie troszkę popisaliśmy co gdzie itd

 

Rychu - chętnie wysłucham wszelkich wskazówek ,opinii na temat twojej wyprawy. Opisałeś to gdzieś?

 

My chcemy ruszyć w czerwcu na 2 tygodnie.

Oprócz stałego lądu kilka dni chcemy spędzić na wyspach Hiiumaa i Saaremaa.

 

polecam strony jak ;)

 

http://www.visitestonia.com/pl/

 

http://www.kuressaare.ee/uus/avaleht/

 

http://www.tuulelaevad.ee/index.php?lang=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na pewno interesuja cie konkrety a wiec :

-opłat drogowych dla motocykli nie ma

-stan dróg dobre lub bdb

-całkowity brak zakretów

- brak autostrad i expresówek oprócz kilkudziesieciu km w Estonii

-wszechobecne ograniczenia predkosci miasto-50,po za 90

-na palcach jednej reki moge policzyc kierowców którzy przekroczyli te wskazania

-policja chowa sie wszedzie

-podobno można sie z nimi dogadac :biggrin: ale nie miałem okazji wiec nie potwierdzam i nie zaprzeczam

-spore odległosci miedzy stacjami benzynowymi

-dobrze miec troche ich waluty bo nie wszedzie przyjmuja karty

-przyda sie pare zwrotów po rosyjsku bo angielski powoduje popłoch szczególnie w miejszych miejscowosciach

-bywa różnie z pogoda szczególnie w Estonii

-jedzenie i alkohol ceny podobne jak u nas

-ceny noclegów w mniejszych miejscowosciach za grosze ,stolice ceny jak na południu przed sezonem

-oczewiscie polecam zwiedzic stolice 3 państw szczególnie Wilno i Tallin(obowiazkowo muzeum łodzi podwodnych i militariów) w Rydze bije po oczach niesamowity przepych po sklepach i najnowsze luksusowe auta na drodze

-na Litwie toleruja Polaków ale ich nie lubia i nie pytaj o szczeguły, mam na mysli rdzennych Litwinów, Łotwa i Estonia b/u

- na noclegi polecam motele i hostele najtaniej-przed wiekszym miastem w którym zamierzacie spac proponuje na stacji benzynowej kupic mape z zaznaczonymi motelami wybrac jeden najbliżej centrum i wrzucic namiary na GPS

-miejscowosci wypoczynkowe nad Bałtykiem identyczne jak u nas

-oprócz Estonii notoryczny brak motocyklistów

Chyba wszystko jak bedziesz miała jeszcze jakieś pytania wal śmiało postaram śie pomóc.

Pozdro

Edytowane przez RYCHU79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co głównym celem jest Estonia i Łotwa. Litwa jakoś najmniej będzie zwiedzana (Wilno już widziałyśmy-piękne jest)

-trzymaliście motocykle na parkingach? powiem Ci, że jak sprawdzam jakieś hostele, campingi, hotele to jednak ważne dla mnie jest, aby było miejsce zamknięte/strzeżone/garaż

-próbowaliście po niemiecku? czy ten język totalnie odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle zawsze stały przy motelach i nikt sie nie interesował

jedynie w Rydze było zamkniete podwórko.Co do jezyka tak jak pisałem wczesnie wieksze miasta angielski bez problemu w motelach,hostelach standard ale 2 czy 3 razy nocowalismy w pipidówach i tam tylko po rosyjsku gawari :biggrin:

Edytowane przez RYCHU79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czytam , czytam i podoba mi się , ale ten termin mi zajebiście nie pasuje , jadę z rodziną na urlop , a jak można to przesuńcie wyjazd na pierwszy tydzień sierpienia albo pierwszy tydzień lipca , pozdrawiam

TomKos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czytam , czytam i podoba mi się , ale ten termin mi zajebiście nie pasuje , jadę z rodziną na urlop , a jak można to przesuńcie wyjazd na pierwszy tydzień sierpienia albo pierwszy tydzień lipca , pozdrawiam

TomKos

Jesli chodzi o nasz termin to go nie zmieniamy ... zostaje czerwiec

 

Jeszcze raz dzięki za wszystkie informację :)

Simrider zaraz sobie poczytam o waszej wyprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...