Skocz do zawartości

Parę pytań odnośnie Simsona S51


fil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem początkującym dawcą. Nigdy nie miałem styczności z motocyklem/motorowerem i jestem totalnym lajkiem. Mógłbym prosić o wyjaśnienie paru podstawowych rzeczy? No więc zaczynam:

 

1. Najpierw ruszanie, odpalam, sprzęgło, pierwszy bieg w dół, puszczam sprzęgło dodając gazu. No i teraz gdy obroty wzrosną i podczas jazdy chcę wrzucić dwójkę, to dynamicznie wciskam sprzęgło, zwalniając jednocześnie manetkę gazu i teraz dźwignia biegów do góry, następnie to samo, tylko, że wrzucam już trójkę, (tu zaczyna się moje pytanie) no i powiedzmy, że chciałbym się przełączyć na dwójkę, to dźwignia idzie w dół, potem już zatrzymuję się, sprzęgło i na luz, to daję znów w dół czy jak to jest? Nie miałem z tym styczności więc się pytam. Prosiłbym o szczegółowe wytłumaczenie.

 

2. Jakie się poszczególne dopuszczane prędkości dla danego biegu w Simsonku S51 3 i 4 biegowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest, że z czwórki dając dźwignię w dół można od razu zredukować na luz? Czemu nie wbijasz wtedy trójki? W takim razie, jak wbić trójkę z czwórki, da się?

Edytowane przez fil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A jak to jest, że z czwórki dając dźwignię w dół można od razu zredukować na luz? Czemu nie wbijasz wtedy trójki? W takim razie, jak wbić trójkę z czwórki, da się?

Luz masz pomiedzy kazdym biegiem.Odpalasz jedynka w dol potem jak chcesz miec luz delikatnie do gory zeby dwa miec troszke mocniej i z kazdym biegiem.Jadac na czworce leciutko w dol i masz luz mozesz go wtedy zgasic i na miejscu ze sprzeglem szukac najmiejszego luzu czyli1/2.Kiedy jedziesz na 4 i zwalniasz w dol mocniej noga i masz juz 3 :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...