Skocz do zawartości

Suzuki Madura GV 700 i dławienie przy wyższych obrotach


auron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie problem prawie rozwiązany :) Powód takiego zachowania silnika jest prozaiczny i aż wstyd się przyznawać. Po prostu brakowało mu powietrza :blush: Przerobione siedzenie jest zbyt blisko filtra powietrza i go dławi. Czemu tego nie zauważyłem? Bo to siedzenie było już założone zanim zacząłem grzebać przy gaźnikach z tym, że wtedy był zamontowany oryginalny filtr. Wtedy już delikatnie coś było nie tak jak powinno, ale myślałem że to kwestia gaźników. W momencie kiedy założyłem nowy filtr powietrza, zamiennik, problem się pogłębił bo zamiennik ma ok 1-2 mm wyższy kołnierz na dolocie...

Tyle pracy przez tak prostą sprawę to cena za brak myślenia :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie niestety to nie będzie to co powyżej. Mam oryginalne siedzenie. Poza tym po przekroczeniu 7krpm moc wraca (na niższych biegach).

Mimo tego spróbuję przejażdżki na lekko uniesionym siedzeniu. Ew. z wyjętym filtrem. Byłoby fajnie gdyby pomogło.

Edytowane przez zxatari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone jak zapowiadałem. Jazda bez filtra to porażka. Gaźnik jest tak czuły na opory dolotu powietrza, że motór nie chciał się wkręcać w całym zakresie. Chodził jakby mu zawory powyrywało ;-)

Hipoteza o nadmiarze powietrza we wspomnianym powyżej słabym zakresie też się nie potwierdziła. Po zapakowaniu szmatki do filtra powietrza (nie zatkałem całego tylko zmniejszyłem wlot) charakterystyka siadła cała, bez poprawy przy 5kobr.

Wniosek roboczy mam taki, że gaźnik jest bardzo czuły i ponowna, dokładna regulacja + sprawdzenie WSZYSTKICH dysz i dyszek, włącznie z niewykręcalnymi, może pomóc. Dam znać po serwisie.

Edytowane przez zxatari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...