Skocz do zawartości

Rower MTB


RudyXJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Komandosek , zdaje się, że wspominałeś o maratonach mtb, powiedz kiedy juz byłeś pewien, że możesz pojechać w takiej imprezie by się nie skompromitować ? :) Koleś z pracy namawiał, naoglądałem sie filmików z Kaczmarek Electric MTB, troche poczytałem, że to niby dla każdego itd no i sie tak waham. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Ostatnio czytałem wstęp do książki "Maraton z blatu" gdzie autor opisywał swój pierwszy maraton rowerowy, w którym postawił sobie za cel by nie być ostatnim. Oczywiście był ostatni :) Jak wjechał na "metę", to okazało się że już jej nie ma, organizatorzy spuścili z niej powietrze. Ale złapał bakcyla. Chyba nie ma miejsca na kompromitacje, kompromitacją było by dać za wygraną i nie wystartować :)



Ja nie miałem takiego momentu, bo wcześniej troche startowałem w maratonach górskich - ale biegowych, więc byłem przezwyczajony. Ale jeździć w terenie nie potrafiłem. I nadal sie ucze bo dobrze jezdzić to jest sztuka.

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, telefon zmieniłem w grudniu m.in ze względu na posiadanie aplikacji Endomondo, i powiem Ci, ze to motywuje :D Aa gość z "Twojej" książki to musiał chyba mieć niemały poślizg czasowy jeśli dali rade rozebrać mete przed jego przyjazdem :) ja na chwile obecną staram się jeździć jak często się da, jeździ się coraz lepiej , w przyszłym tyg. Unibike pojedzie na przegląd bo zaraz strzeli mu 1500km :) A to moje jazdy http://www.endomondo.com/workouts/user/13748884

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wcale nie. W maratonach szosowych jest limit czasowy na daną trasę i potem demontują metę a ludziska dalej zjeżdzają. Na przykład na Tour de Pologne Amatorów był limit 2,5 godziny i ze 300 osób sie nie załapało:)

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

W górskich nie ma aż tak wyśrubowanych limitów, ale nie jestem pewien czy we wszystkich

Mój pierwszy start(na jakimś lokalnym wyścigu w górach kaczawskich) odbywał się po kilkudniowych opadach. Nie miałem pojęcia o tym jak zjeżdżać po bandach, co dopiero po zabłoconych bandach. Efekt tego był taki, że wyleciałem z trasy, na szczescie prosto w kałuże na polu. Ja byłem cały, rower był cały i nawet ciekawie wyglądał bo z hamulców się dymiło od wody. Potem jeszcze zaliczyłem z 2 gleby ale wrażenia MEGA.



W tym sezonie przygotowuje się do etapówki Pana Golonki. Moim zdaniem Pan Golonka organizuje najlepsze, najciekawsze i najtrudniejsze maratony. Polecam!!

 

 

Wyrobiłem też sobie licencję sportową, choć jestem za stary na sport i będe startował w wyścigach xc

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komandosek , zdaje się, że wspominałeś o maratonach mtb, powiedz kiedy juz byłeś pewien, że możesz pojechać w takiej imprezie by się nie skompromitować ? :) Koleś z pracy namawiał, naoglądałem sie filmików z Kaczmarek Electric MTB, troche poczytałem, że to niby dla każdego itd no i sie tak waham. :)

Najważniejsza jest umiejętność jazdy w terenie (podjazdy, zjazdy, pokonywanie przeszkód).

Na początek wybierz maraton z dużą frekwencją, nie będziesz ostatni, nie będziesz samotnie walczył z trasą itd

Po pierwszym starcie już wiesz czy chcesz się dalej w to bawić, no i może się zacząć... inwestowanie w sprzęt, treningi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest umiejętność jazdy w terenie (podjazdy, zjazdy, pokonywanie przeszkód).

Na początek wybierz maraton z dużą frekwencją, nie będziesz ostatni, nie będziesz samotnie walczył z trasą itd

Po pierwszym starcie już wiesz czy chcesz się dalej w to bawić, no i może się zacząć... inwestowanie w sprzęt, treningi :)

Dobry nick:)

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...