Skocz do zawartości

Problem z obrotami-Generic XOR 50/70


rahim711
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż kolejny problem napotkałem, wcześniejszy problem z brakiem iskry rozwiązałem.

Teraz tak, zrobiłem wymiankę z facetem na skutery. On Mi dał Generica z silnikiem w cześciach+drugi silnik gratis i wiele części, a ja mu Rexa. Zmniejsza w to..

Silnik dokładnie rozebrałem i wyczyściłem jak i resztę dupereli.

Poskładałem na częściach:

-wał seria

-gaźnik seria mikuni (rozwiercona dysza na 90-95)

-łozyska FAG

-cylinder hebo 70 (średnica 47.65)

-głowica hebo do cylindra 70

-tłok meteor 70 (średnica 47.60)

-wariator stage6

-rolki polini

-przeciw talerz top racing

-pasek polini

-sprężynki sportowe na sprzęgle(czerwone)

-membrana stage6 karbonowa

-filtr stożek sportowy

Dodam, że elektryka sprawna w 100%.

Problem tkwi z dynamicznym wkręcaniem się na obroty. Odpalam go na pełnym gazie(bez to jestnie możliwe). Z małych obrotów do najwiekszych wkręca się ale po środku jest załamanie w nich tzn. zamula na moment i powoli wchodzi na maxymalna, puszczę manetke to przez jakiś czas zawiesi się na bardzo dużych obrotach i schodzi. Najlepsze ustawienie jakie uzyskałem opisałem wyżej.Paliwo leci przez gaźnik od strony filtra. Całe zjawisko opisałem gdy skuter jest na nóżce, gdy na nim siedzę to jedzie 25km/h i ma małe obroty, nie wkręca sie.

FILMIK poniżej jak chodzi.

Zapraszam ewentualnie chętnego do pomocy na gg:4857019, będę BARDZO WDZIĘCZNY!

 

http://w527.wrzuta.p...blem_z_obrotami

http://w527.wrzuta.p...blem_z_obrotami

 

Witam, kompresje sprawdziłem manometrem na kopce (nie rozruszniku) i wynosi 9.5-10 atmosfery. Silnik pali od kopa, ale ma problem z obrotami. Kompresja może być mniejsza przez nieszczelny wydech miedzy kolankiem a cylindrem?

 

Doczytałem się wielu info na necie. Ponawiam, że kompresje mierzyłem bez gazu, na zimnym silniku z kopki.

Edytowane przez rahim711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...