Skocz do zawartości

Prezenty


Piotr Kowalczyk_61559
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dostałem od dziadka do sprzedania na złom (oby nie ) 3 motocykle: PZL (125), Romet 125 400a, Jawa 350 ts, w najlepszym stanie jest Jawa, nie ma przedniego koła, łańcucha, obrotomierza . I moje pytanie czy z tych dwóch pozostałych mogę wziąć jakieś części np, kranik, łańcuch, koło, akumulator ?

Jak mam odpalić Jawe bez kluczyka? Dziadek nie stety nie miał kluczyka ( dawno nie jeździł i zgubił ). Jak mam w ogóle sprawdzić co jest popsute a co nie ? Jak uruchomicć motor ?

Ps. brakuję większej liczyby części ale to tylko estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś, czy chociaż wał się kręci, czy ma iskre ? Poszukaj schemat instalacji elektryczne, odpowiednie polaczenie kabelkow przy stacyjne i iskra się znajdzie :) albo po prostu kup kluczyk z wysylką okolo 9 zł. Jak nie bedzie iskry to najprawdopodobniej będzie to zaśniedziały przerywacz. gaźniki/kraniki mogą być zasyfiałe. Paliwo to oczywiście mieszanka. Myslę, ze zanim się do tego zabierzesz, to trzeba by było troche o tym poczytać. "naprawa motocykli zabytkowych" wyleciał mi z głowy autor, ale na pewno ktoś wie o jaką książkę mi chodzi.

 

Rzyczę udanej lektury i powodzenia w uruchamianiu motocykli :) BTW. Maniak ASG ? :D

Edytowane przez oldsmoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniak maniak xD, jawę już odpuściłem, za dużo pracy, za dużo wachy pali, wybrałem Mińska, kopnąłem 2 razy i odpalił a stał chyba z 5 lat, tylko świece wytarłem, benzynki pod nią i kopę raz, ładnie mu się odbiło, drugi gaz i poszło xD. Tylko teraz koło do tyłu i jazda w teren. Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...