Skocz do zawartości

Czy można tak? Proszę o pomoc.


Alchemic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat i posiadam kartę rowerową, legitymacje i dowód osobisty (tymczasowy). Gdzieś czytałem wypowiedzi jakichś policjantów że można jeździć pojazdami do <49ccm pojemności na kartę rowerową, od 50ccm do 125ccm na kartę motorowerową na powyżej 125ccm na prawo jazdy. Czy to prawda? Planuję zakup skutera i chciałbym spisać z kolesiem umowę i mogę spisać ją na siebie? Podkreślam że nie jestem pełnoletni. Wzory umowy są w internecie także nie ma z tym problemu. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam. :)

Edytowane przez Alchemic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kartę motorowerową można jeździć pojazdami do 50 cm3 pojemności

MOTOROWER - jest to pojazd jedno lub dwu sladowy wyposazony w silnki spalinowy o poj nie przekraczajacej 50 cm szesciennych którego konstrukcja ogranicza jazde do predkosci 45km/h POZDRO !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to było tak, że mój kolega jechał z swoim kolegą i ich złapali. Pokazał kartę rowerową, dowód rejestracyjny i ubezpieczenie, zobaczyli i pojechali. I tyle było sprawdzania. Także ja już tutaj czegoś nie rozumiem... Na jakimś forum czytałem że byli na komisariacie i powiedzieli że do 49cmm pojemności silnika można jeździć na kartę rowerową aby potwierdzić że znasz przepisy ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia wymagane do kierowania motorowerem.

 

Motorowerem mogą kierować osoby w wieku co najmniej 13 lat.

Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania motorowerem przez osobę w wieku od 13 do 18 lat jest karta motorowerowa lub prawo jazdy dowolnej kategorii.

Nie wymaga się uprawnienia do kierowania motorowerem od osoby, która ukończyła 18 lat.

Kartę motorowerową może uzyskać osoba, która wykazała się niezbędnymi kwalifikacjami.

Sprawdzenia kwalifikacji osoby ubiegającej się o kartę motorowerową dokonują:

  1. nauczyciel wychowania komunikacyjnego uprawniony przez dyrektora szkoły,
    • policjant posiadający specjalistyczne przeszkolenie z zakresu ruchu drogowego,
      • egzaminator.

Kartę motorowerową wydaje nieodpłatnie dyrektor gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalnej lub szkoły ponadpodstawowej.

 

W razie utraty lub zniszczenia karty motorowerowej jej wtórnik wydaje organ, który ją wydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE to zależy na jaka mende trafisz mnie kiedyś zamknęli na dołku na 4 godziny a potem przywieźli do domu i poskarzyli się matce. Jak wrócił Ojciec to dupa bolała. Inną sprawą był fakt że jak zobaczyłem patrol to pokazałem im faka (gdybym tego nie zrobił pewnie nie chciało by im sie mnie gonić bo jedli w radiowozie HOT -DOGi) Mało mocy było (pałowałem Ogarem :) ) i mnie złapali

Masz 15 lat zrób sobie tą kartę i w drogę :)

Edytowane przez volumax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF? O.o Znalazłem coś takiego:

 

 

 

 

 

rozdział 1 - uprawnienia do kierowania

art. 87

3. Nie wymaga się uprawnienia do:

1) kierowania rowerem, motorowerem lub pojazdem zaprzęgowym od osoby, która ukończyła 18 lat,

 

art. 96

1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania przez osobę, która nie ukończyła 18 lat:

 

2) motorowerem - jest karta rowerowa lub prawo jazdy

 

a tu znalazłem coś takiego (wypowiedź jakiegoś użytwkonika):

15-18 lat możesz na rowerowej.

powyżej 18- na dowód osobisty.

 

Zapomniałem jeszcze dodać, że ojciec mojego kolegi ma znajomego policjanta i pytał się ile kosztuje wyrobienie karty motorowerowej, pojicjant zapytał ile mam lat a ojciec że 15, a policjant odpowiedział żebym jeździł na rowerowej.

Edytowane przez Alchemic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dodać, że ojciec mojego kolegi ma znajomego policjanta i pytał się ile kosztuje wyrobienie karty motorowerowej, pojicjant zapytał ile mam lat a ojciec że 15, a policjant odpowiedział żebym jeździł na motorowerowej

 

 

i dobrze ci powiedział :)

 

Poczytaj

http://www.warminsko...=805&el_id=5317

Edytowane przez volumax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...