Skocz do zawartości

Wycena uszkodzonych ciuchów po wypadku


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest następujące. Czy w przypadku wyceny wartości ubrań, ubezpieczyciel ma z góry nakazane w jaki sposób wyceniać, czy kwestia jest otwarta i wedle uznania może wycenić na podstawie np. cen u dystrybutora, średnich cen rynkowych lub nawet promocyjnych cen w sklepach internetowych?

Konkretnie w moim przypadku ubezpieczyciel (Allianz) wycenił mi kurtkę na podstawie promocji w jednym ze sklepów internetowych. Problem w tym, że chcę kupić inną kurtkę niż miałem, a to się wiąże z wyższą dopłatą przy takiej wycenie. Czy mam się o co kłócić? Są jakieś zapisy na ten temat?

 

Pozdrawiam

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż uszkodził kurtkę, buty,spodnie,kask i buty. Kurtka sprowadzona z USA w lutym, wycofana ze sprzedaży koszt w salonie przed wycofaniem 3,5 tyś. Koszt sprowadzenia 1,5pln - ubezpieczyciel wypłacił 2 tyś pln -kurtka lekko przetarta na barku, spodnie 500pln tyle ile kosztowały nowe, kask nowy 550pln- użytkowany 3 lata wypłacili 350pln, buty nowe wypłacili 350pln. Musisz dogadać się z rzeczoznawcą, nie ma wyceny na bazie promocji. Zawsze można oddać sprawę do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z opowieści wiem ze zawsze trzeba się odwoływać od pierwszych wycen podobno dopiero jakaś 3-4 wycena jest sensowna :)

"Gdy na drodze za zakrętem Przeznaczenie spotka mnie ... "

"...If I'm not back again this time tomorrow, Carry on, carry on, as if nothing really matters. ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołanie już było, załatwione odmownie z informacją, że na http://www.motosprzet.pl jest taniej. Generalnie nie zamierzam na tym zbijać majątku, oczekuję tylko, że nie stracę za dużo na tym wypadku. Właśnie sprawdziłem. Promocja się skończyła i cena wróciła do rynkowej. Zatem pozostaje mi ponowne odwołanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...