Skocz do zawartości

blokady/tuning yamaha rd


bols2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie ile taka yamaszka powinna poleciec ja nią leciałem we dwóch 80km/h i wydaje mi sie troszke mało .Mam pare pytań :

1Czy te motorki były blokowane jak tak to jak je oddblokowac?

2Co daje sportowa swieca?

3Czy mozna do niej kupic jakis kit tuningujący ?

4Miał ktos okazje jeździc takim wynalazkiem?

5Jaki tam akumulator wchodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja! Miałem przez niecałe dwa latka RD50. Ty jeździsz na 80 czy 50 ccm? 80km/h to wcale niezły wynik. Moja szła maksymalnie około 55km/h. O odblokowywaniu już gdzieś pisałem. Więc z tego co się orientuję w RD50 było za wąskie kolanko wydechowe i blokada przy wlocie z gaźnika do cylindra. Pozddrowionka!! (kurcze ale dawno tu nie pisałem- z wiekiem jak człowiek się starzeje to mu się tak strasznie nic nie chce;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bols jaka to wg. Ciebie sportowa świeca? Taka do której dokładają naklejki, żeby było widać że NGK masz?

Możesz sobie sprawić świece wieloelektrodową (koszt 40-60 pln), ułatwia rozruch silnika i przyspiesza zapłon mieszanki. Nie odczujesz żadnej zmiany. Stosuj taką świece jaką zaleca producent.

 

Jeżeli masz dobre zaplecze warsztatowe zrob sobie twin-sparka. To może coś da.

Co do kitów tuningowych polecam www.50cc.nl.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można czegoś takiego kupić (a przynajmniej nie widziałem w żadnym sklepie).

Dwie świece zapłonowe powodują szybszy zapłon mieszanki, co to w praktyce daje? Poza fajnym wyglądem na pewno mały wzrost osiągów. Jeżeli to połączyć ze wzrostem kompresji (planowanie głowicy) i małą zabawą z oknami dolotowymi (polerka) można uzyskać ciekawy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...