Skocz do zawartości

Norwegia, Finlandia, Zorza Polarna


tmsa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym połączyć wypad na północ i obserwacje zorzy polarnej czy macie jakieś doświadczenia w tej materii?

Myślę o wrześniu, jakieś typy, jak daleko jechać, gdzie nocować?

Wszelkie uwagi i doświadczenia mile widziane :)

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorzę najlepiej obserwować od grudnia do stycznia.

Mimo, że pojawia się od końca września do końca marca to na ogół w innych terminach niż powyższe zasłaniają ją chmury.

Gdzie? Jak najdalej na północ za koło podbiegunowe.

Najwygodniej polecieć do Tromso SASem, albo Norwegianem.

Z Mikołowa do Rovaniemi (leży na kole podbiegunowym) masz 2250km (Via Balticą)

Ceny noclegów od 130 euro za noc w Tromso, a 50km od Rovaniemi motel od 30 euro (za pokoje dwuosobowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorzę najlepiej obserwować od grudnia do stycznia.

Mimo, że pojawia się od końca września do końca marca to na ogół w innych terminach niż powyższe zasłaniają ją chmury.

Gdzie? Jak najdalej na północ za koło podbiegunowe.

Najwygodniej polecieć do Tromso SASem, albo Norwegianem.

Z Mikołowa do Rovaniemi (leży na kole podbiegunowym) masz 2250km (Via Balticą)

Ceny noclegów od 130 euro za noc w Tromso, a 50km od Rovaniemi motel od 30 euro (za pokoje dwuosobowe).

Fajnie by było pojechać na moto, i zrobić fote motocykla z zorza dla tego kombinuje we wrześniu sledze na bieżąco http://www.virtualtromso.no/pl/northern-lights/138-live-northern-lights-activity-and-forecast.html kombinuje czy dam rade w dwa dni dolecieć ten dystans, 2250?

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwa dni teoretycznie dasz rade ale musisz uwzglednic dojazd do Gdanska lub Swinoujscia . A potem cala noc plyniesz i rano juz jestes w szwecji . Kwestia tylko czy wykupujesz kajute czy nie ceny nie sa male ja zawsze bralem spiwor karimate i na pokladzie 0,7 na dwoch i spisz jak ta lala . Jedyne co musisz pamietac to to ze podczas rejsu nie masz dostepu do dolnego pokladu gdzie stoja samochody (przynajmniej tak bylo kiedys) i lepiej zabrac caly swoj dobytek ze soba zeby nie bylo pozniej problemu ze czegos ci brakuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem to wyjechać z Polski. Potem już idzie szybko. W krajach nadbałtyckich i w Finlandii ruch jest mały.

No chyba, że na Wybrzeże i potem prom do Sztokholmu i 1200km drogą. Czasowo może wyjść tyle samo.

Ja jechałem co prawda samochodem, ale z WAW do Rovaniemi zajęło jakieś 34-36h. I to bardzo na luzie. Wyjechałem o 14, nocleg w połowie Litwy, drugi za Helsinkami i pod wieczór byłem w Rovaniemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem co prawda samochodem, ale z WAW do Rovaniemi zajęło jakieś 34-36h. I to bardzo na luzie. Wyjechałem o 14, nocleg w połowie Litwy, drugi za Helsinkami i pod wieczór byłem w Rovaniemi.

Super, nareszcie konkrety, dzięki za info :)

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...